Ana Sayfa Haberler “TSK’nın eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez”

“TSK’nın eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez”

64
0

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez.” dedi.
TSK’nın Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’yle (IKBY) Kuzey Irak’ta yürüttüğü operasyonda kimyasal silah kullanıldığı ve 17 HPG’linin bu silahlarla öldürüldüğü ileri sürülmüştü. Sosyal medyada bu iddiayla ilgili olduğu öne sürülen görüntülerin de ortaya çıkmasından sonra CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, konu hakkında soru önergesi vereceğini açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı, olayı ‘dezenformasyon çabası’ olarak nitelendirilerek reddetti.

TV100’de Pınar Işık Ardor’un sunduğu ‘Pazar Siyaseti’ programına katılan CHP’li Gürsel Erol ise, Sezgin Tanrıkulu’nun açıklamasına tepki gösterdi. Tanrıkulu’nun açıklamasının partinin merkez yürütme kurulunda (MYK) gündeme geleceğini söyleyen Gürsel Erol, şöyle konuştu:

TSK’nın eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez ve o eleştirileri de sorumsuzca buluyorum. CHP’nin köklerinin nereye dayandığını bilmeyenlerin bu şekilde açıklama yapmasını asla doğru bulmuyorum. O açıklamayı yapan arkadaşımız MYK’da gündeme gelecektir.

Bu aptalca iddialara, karalamaya hele de seçime giderken sana ne kardeşim. Bu açıklamayı yapmak sana mı düşer? Parti bu konuda çok kesin tavır almalı.

Devletin kurumları üzerine asla bir milletvekili yetkisini, sorumluluklarını, seviyesini aşarak ne bir açıklama yapmalı ne bir soru önergesi vermeli.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.