Ana Sayfa Ekonomi Sosyal konut projesinde de şapkadan tavşan çıkardı! “Alt yapıyı biz konutu vatandaşımız...

Sosyal konut projesinde de şapkadan tavşan çıkardı! “Alt yapıyı biz konutu vatandaşımız yapacak…”

432
0

Recep Tayyip Erdoğan, Sincan’da düzenlenen “İlk Evim, İlk İşyerim Projesi İlk Temel Atma Töreni”‘nde yaptığı konuşmada, ”Ev sahipleri kiracılarına zulmetti. Cumhuriyet tarihimizin en büyük kampanyasını başlattık. Alt yapıyı biz yapacağız konutu da vatandaşımız yapacak.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Göreve geldiğimizde TOKİ vasıtasıyla inşa edilmiş konut sayısı 43 bindi, bugün bir milyon 170 binin üzerine çıkardık.

Ülkemizdeki 28 buçuk milyon konutun 13 buçuk milyonunun son 20 yılda inşa edildiğini görüyoruz.

Ev sahipleri kiracılarına zulmetti. 2019’da 50 bin bir sonraki yılda 100 bini kapsayan sosyal konut projelerinin ardından milletimizin talebiyle Cumhuriyet tarihimizin en büyük kampanyasını başlattık. Alt yapıyı biz yapacağız konutu da vatandaşımız yapacak.

Kampanyaya başvurunun 8 milyona yaklaşması ne kadar doğru bir iş yaptığımızın kanıtıdır.

İki yıl içinde 250 bin konutluk ilk etabı 2026’e kadar da 500 bin konutun tamamını bitirip hak sahiplerine teslim edeceğiz.

7 ay sonra seçim var. Sandıkları patlatmaya hazır mıyız? Vatandaşlarımızdan isteyen konut isteyen, iş yeri, isteyen arsa alarak kendi evini yapacak. Çok hareketli, çok bereketli bir konut programının bizi beklediğine inanıyoruz.

Biz hep yaptığımız gibi Şehircilik alanında da hizmetlerimizi konuşmayı tercih ediyoruz. Necip Fazıl şöyle anlatıyor: Bir köşende anneannem, dalgın Kuran okurdu. Ve karşısında annem, sessiz gergef dokurdu. Semaverde huzuru besteleyen bir şarkı; Asma saatte tık tık zamanın hazin çarkı… Biz işte bu kültürü yaşatacak bu tür projeler yapmaya önem veriyoruz.

Gidip CHP’ye sorun ne yaptın diye sor? Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserlerle konuşuyoruz. İHA’larımız SİHA’larımız var mı? Var. Evvel Allah daha neler olacak.

Tarihimizin en büyük konut kampanyasının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Kardeşlerime şimdiden evlerinin iş yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.