Ana Sayfa Haberler Nedim Şener şikâyet etmişti: Jet hızıyla gözaltına alındı…

Nedim Şener şikâyet etmişti: Jet hızıyla gözaltına alındı…

388
0

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Ankara’da kaldığı otelde gözaltına alındığını açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ABD Temsilcisi Yurter Özcan, Ankara’da gece saatlerinde kaldığı otelde gözaltına alındığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Ankara Adliyesi’nde ifade vereceğini belirten Özcan, “Dün gece saat 2’de Ankara’da kaldığım otelde gözaltına alındım. Karakolda tebliğ yapıldıktan sonra, serbest kaldım. Bugün Ankara Adliyesi’nde ifade vereceğim” dedi.

GEREKÇE NEDİM ŞENER’İN ŞİKÂYETİ

Gazeteci Nedim Şener’in hakkında açtığı tazminat davasına dair duruşma nedeniyle gözaltına alındığını ve bunun hukuksuz olduğunu belirten Özcan’ın paylaşımları şu ifadelerle sürdü:

“Bugüne kadar 2 ayrı tazminat davası kazandığım Nedim Şener’in, tazminata mahkûm edildiği aynı Twitter yazışmasından dolayı bana hakaret davası açtı. Normal süreçte duruşma günü ifadeye gelmediğim takdirde yakalama kararı çıkartılması gerekirken hukuka ve usule aykırı şekilde dün akşam bir yakalama kararı çıkartıldı ve anormal bir şekilde bu konuda kolluk güçleri görevlendirildi. Kolluk güçlerinin bana sadece tebligat yapacaklarını söyleyerek bu tebligatın her zaman olması mümkünken, beni gece 2’de otelde göz altına alınma kararı, itibar suikastinden başka bir şey değil.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.