Ana Sayfa Haberler Meral Akşener’den Kılıçdaroğlu’na başörtüsü sitemi, Erdoğan’a TOGG resti!

Meral Akşener’den Kılıçdaroğlu’na başörtüsü sitemi, Erdoğan’a TOGG resti!

415
0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘başörtüsü’ tartışmalarına ilişkin “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu tavrına saygı duyuyorum elbette . Ama bakın bugün neyi tartışıyoruz biz, Anayasa’ya konulmasını tartışıyoruz. Başörtüsü çerçevesi içerisinde yeniden bir kavgayı tartışıyoruz. Bence gerek yoktu” diye konuştu.

Başörtülü tartışmalarını değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan’ın TOGG davetine katılmayacağını da söyledi.

Akşener, Halk TV’de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah’ta gündemi değerlendirdi.

Başörtüsü tartışmalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Akşener, “Başörtüsü çözülmüş bir konu” diyerek “Kapanmış yaraları yeniden açmak yerine, kanayan yaralara bakmak durumundayız. Yani ben saygı duyuyorum elbette Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu tavrına. Ama bakın bugün neyi tartışıyoruz biz, Anayasa’ya konulmasını tartışıyoruz. Başörtüsü çerçevesi içerisinde yeniden bir kavgayı tartışıyoruz. Gelinen noktada bence gerek yoktu” ifadelerine yer verdi.

“ERDOĞAN SEÇİMİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRDÜ”

Erdoğan’ın referandum çağrısına cevap veren Akşener, “Sayın Erdoğan seçimi kaybedeceğini gördü her bir manevi konuya, somut kavrama iki eliyle sarılıyor. Anayasalar bu Meclis’te olmaz çünkü gidiyor, seçime kalmış 7-8 ay… Böyle bir durumda anayasalar vaattir. Seçime giderken bunları söylersiniz, kazandıktan sonra da bu vaadi yerine getirirsiniz. 2010’da aklına gelmemiş sayın Erdoğan’ın, 2017’de de aklına gelmemiş, şu anda aklına geldi. Derhal seçim kararı alsınlar, bu vaatle gitsinler, seçimi kazanırlarsa yerine getirirler.”

“TOGG DAVETİNE KATILMAYACAĞIM”

Saray’dan Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un tanıtımıyla ilgili davet geldiğini söyleyen Akşener, “Önceden planlanmış bir programım var. İptal edemeyeceğim bir program. Siyasi İşler Başkanımız, Ankara Milletvekilimiz Koray Aydın gidecek.” dedi.

“BAŞBAKANLIĞI SEÇEREK BEN FEREGATTA BULUNDUM”

Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını ilan eden Akşener, “Hiç pişmanlık duymadım. İnanarak söylediğim şey şu, birinin feragatta bulunması gerekiyordu o ben oldum. Başbakanlığa adayım demek, bir pazarlık alanı değil o, birinci parti çıkarsa cumhurbaşkanı olarak seçtiğimiz kişinin başbakanlığı görevlerini yürüten yardımcısı da olur.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.