Ana Sayfa Haberler Devlet Bahçeli, AKP’li Mahir Ünal’a tepki gösterdi: Talihsiz bir yanlışın pençesinde

Devlet Bahçeli, AKP’li Mahir Ünal’a tepki gösterdi: Talihsiz bir yanlışın pençesinde

237
0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’li Mahir Ünal’ın son açıklamalarına tepki gösterdi. Bahçeli, “Cumhuriyet’in Türk kültürüne, Türk diline, düşünme setlerimize zarar verdiğini iddia edenler talihsiz, tarifsiz ve temelsiz yanlışın pençesindedirler.“ dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli’nin hedefinde ayrıca Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı da vardı. Fincancı’nn vatandaşlıktan çıkarılmasını istedi.

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda, “Cumhuriyet; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir.” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin açıklamalarından kayda değer bölümler şöyle:

BUNLARIN HANGİSİ CUMHURBAŞKANLIĞINA LAYIK OLABİLİR?

Aşağı yukarı 1,5 yıldır zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayının hüviyeti üzerinde papatya falları açılıp çekilişler yapılıyor. Aday o mu olacak, bu mu olacak sorusuna yanıt aranıyor. Sistematik bir propaganda sürekli tedavülde tutuluyor. Ismarlama anketler yayınlanıyor, isimler parlatılıyor. Cumhur İttifakı’nın adayı bellidir. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi, birikimiyle gündeme taşınan isimlerle mukayese izahın ayaklar altına alınmasıdır.

Ankara’yı yavaşlatması yetmiyormuş gibi Türkiye’nin hızını da yavaşlatmak için pusuya yatanların umut olarak takdimi hangi akla, hangi mantığa hizmettir? İstanbul’u mahveden aciz, arızalı, başarısız şahsın devamlı ön plana çıkarılması kimin telkinidir?

‘Kadından imam olmaz, ben başbakan olacağım’ diyenin malum siyasetçinin doğrudan değil de yancıları aracılığıyla cumhurbaşkanı adaylığı için kulisleri kaynatması fırsatçılık değil midir? Bunların hangisi Türkiye Cumhurbaşkanlığı’na layık olabilir?

KILIÇDAROĞLU’NASESLENDİ: ADAYLIĞINI İLAN ET

Cumhurbaşkanlığı yapboz tahtası değildir. Cumhurbaşkanlığı staj yapma yeri değildir. Sayın Kılıçdaroğlu hiçbir durma boş hayallerinin peşinden koşmaktan vazgeçme. Kılıçdaroğlu açık açık adayım diyemiyor. Sayın Kılıçdaroğlu meydan okuyacağına cesaretin varsa adaylığını ilan et. Açıkla da Türk milleti seni tartıya alsın bakalım kilon kaçmış, ederin neymiş, çapın kaçmış.

VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILSIN

Terörle mücadelemizi kundaklamak isteyenler yalan ve iftirayla bezenmiş iddialarla karşımıza çıkmaktadır. Kimyasal silah kullanıldığına inanan kimse yoktur. CHP’li vekilden HDP’lilere, terörist Demirtaş’tan TTB Başkanı’na kadar terörün değirmenine su taşıyanlar alçaktır. Türk askerine düşmanlık, düşmana askerliktir.

23 Ekim’de Köln’de husumet oluşumu tarafından düzenlenen konferansta yeminli Türkiye düşmanları sahneye çıkmıştır. TTB Başkanı da terör örgütleriyle iltisaklı olduğu gerekçesiyle hapis cezası olanların hak ihlaline uğradığını söylemiştir.

Şerefli Türk hekimlerini hariç tutuyorum. TTB’nin kapısına kilit vurulmasını, doktorlarımızın özgürleşmeleri tarihi önemde addediyorum. Türk düşmanı bir birliğin isminin başında Türk olamaz.

Türk askerlerini hain ve zalimlerin ağzıyla kimyasal silah çamuru atanları, mesela Türk Tabipleri Birliği Başkanı’yla diğerlerinin Türk vatandaşlığından çıkarılması, vatansız ve ülkesiz olmaya mahkum edilmesi akla en yakın yolllardan birisidir. Türk Tabipler Birliği’nin tıpla ilgisi kalmamıştır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.