Ana Sayfa Dünya Meksika’da sokağa bırakılan cesetler panik yarattı

Meksika’da sokağa bırakılan cesetler panik yarattı

62
0

Jalisco Yeni Nesil Karteli (CJNG), cesetleri, grubun üyeleri tarafından imzalandığı iddia edilen aynı mesajla birlikte kent çevresinde üç farklı noktaya bıraktı.

Daily Star’ın haberine göre, önce bir çocuk rehabilitasyon merkezinin yakınında üç kafası kesilmiş ve parçalara ayrılmış ceset bulundu.

Daha sonra, Kamu Savunma Bürosu yakınlarındaki bir soğutucuda ve bir askeri üssün yakınında kopmuş kafalar bulundu. Dün ise bir soğutucunun içinde başka bir kopmuş kafa bulunduğu Twitter’da bildirildi.

Borderland Beat’in bildirdiğine göre, tüm cesetlerin yanında yer alan mesajda, “Masum insanları öldüren ve haksız yere uyuşturucu satan herkesin başına bu gelecek.”

“CJNG’nin korkaklıkları affetmediğini ve sadece amacımızın peşinden gittiğimizi, kadınlara, çocuklara ve yaşlılara saygı duyduğumuzu ve Guanajuato’nun tamamının Sinyor Mencho’nun komutası altında olduğunu zaten biliyorsunuz.

“Saygılarımızla, Grupo Elite” yazıyordu.

Kötü şöhretli grup CJNG, çeşitli şiddet olaylarıyla tanınıyor. Daha geçen hafta, CJNG üyesi olduğu düşünülen silahlı bir grup, Irapuato’da bir bara ateş açarak hem eğlenenlere hem de bar personeline ateş etti. Saldırıda 12 kişi öldü, ancak şu ana kadar kimse tutuklanmadı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.