Ana Sayfa Haberler Demirtaş: Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette

Demirtaş: Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette

88
0

Bir televizyon programında gündeme gelen “Demirtaş yalnızlaştırıldı mı?” sorusu üzerine yazılı bir açıklama yapan Selahattin Demirtaş, “Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette. Zaten bunun için hapiste rehine olarak tutuluyorum” dedi.

6 yıldır Edirne F tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Fox TV’de yayınlanan Orta Sayfa programında kendisine yöneltilen soruyu cevapladı.

AKP eski Mardin Milletvekili ve AKP MKYK Üyesi Orhan Miroğlu’nun “PKK Selahattin Demirtaş’ın ipini çekti bir daha dönüş olmaz” açıklamasının ardından, Nevşin Mengü, Çiğdem Toker, Doğan Şentürk, Deniz Zeyrek ve Murat Yetkin tarafından “Demirtaş yalnızlaştırıldı mı?” sorusu yöneltildi.

Demirtaş’ın Orta Sayfa’ya yazılı olarak verdiği mesaj şöyle:

“Ben kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmedim. Bilakis burada hep kalabalıklar içinde oldum, olmaya da devam ediyorum. Beni yalnızlaştırmak isteyenler yok mu, var elbette. Zaten bunun için hapiste rehine olarak tutuluyorum. Ancak burada bir tek gün dahi hapis yatmadım. En az dışarıdaki kadar çalışıyorum, en az o kadar yoğunum.

Bunun nedeni, çok kalabalık bir kitleyle beraber siyasi mücadele yürütüyor olmamdır. Beni yalnızlaştırmak isteyenlerin girişimlerine, halkımızla birlikte yanıt verdik hep.

Dolayısıyla tüm kalbimle ve rahatlıkla söyleyebilirim ki yalnız değilim.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.