Ana Sayfa Haberler Ergenekon-AKP ittifakını ifşa etti: Erdoğan’dan başkası yapamazdı!

Ergenekon-AKP ittifakını ifşa etti: Erdoğan’dan başkası yapamazdı!

236
0

Geçtiğimiz hafta AKP’ye katılan Mehmet Ali Çelebi, AKP’ye katılmasının ardından çıktığı yandaş televizyon kanallarında önemli ifşatlarda bulunuyor. Son olarak A Haber’in konuğu olan Çelebi, Ergenekon-AKP iktidarı arasındaki ‘kirli’ ittifaka ilişkin konuştu.

Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklandığı döneme ilişkin konuşan Mehmet Ali Çelebi’nin açıklamalarına göre Cemaat’i bitirmesi için Erdoğan’a destek verilmiş. Mehmet Ali Çelebi, “Biz cezaevindeyken bütün komutanlarımızın, kardeşlerimizin hem fikir olduğu bir konu vardı; “Fetöcülerle sadece sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan mücadele edebilir.” diyorlardı. Yalanlayan çıkmayacaktır. (…) 15 Temmuz sonrası sayın Cumhurbaşkanına mektup yazıp, görev isteyenler de oldu aralarında. Sayın Cumhurbaşkanımıza mektup yazıldı, ‘Yanınızda bize görev verin’ diyenler oldu. Görev verilmeyince yeniden muhalif kisvesine dönenler oldu.” ifadelerini kullanıyor.

ERDOĞAN’A MEKTUP YAZIP GÖREV İSTEYENLER KİMLER?

Mehmet Ali Çelebi’nin açıklaması, Ergenekon terör örgütü tarafından Erdoğan’ın neden desteklendiğini net olarak ortaya koyuyor. Çelebi’nin konuşmasında dikkat çeken bir başka nokta da Ergenekon’cu bazı isimlerin Erdoğan’a mektup yazarak ‘görev’ istemesi. Kamuoyu şimdi bu isimlerin kimler olduğunu merak ediyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.