Ana Sayfa Haberler Yandaş Rasim Ozan Kütahyalı, Hürriyet’e çektikleri operasyonu itiraf etti

Yandaş Rasim Ozan Kütahyalı, Hürriyet’e çektikleri operasyonu itiraf etti

202
0

Yandaş gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı, Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet’te genel yayın yönetmeni olduğu dönemde korkutmak için Star Gazetesi’nde Kudret Köseoğlu ismiyle bir karakter oluşturduklarını o karakterin kendisi olduğunu itiraf etti.

Habertürk’te yazan Nagehan Alçı ve eski Taraf yazarı eşi Rasim Ozan Kütahyalı, tv100 kanalında Cengiz Semercioğlu ve Ertuğrul Özkök’ün sorularına cevap verdi.

Ertuğrul Özkök’ün, “Bizi hapse attırmaya uğraştınız mı?” sorusuna cevap veren Rasim Ozan Kütahyalı, Star gazetesinde ‘Kudret Köseoğlu’ diye bir karakter oluşturduklarını itiraf etti. Kütahyalı, bu karakterin kendisi olduğunu ve Zafer Mutlu’nun da dahliyle o dönem Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni olan Ertuğrul Özkök’ün üzerine oynadıklarını söyledi.

Kütahyalı esas hedeflerinin Özkök’ü hapse attırmak değil ‘korkutmak’ olduğunu öne sürerek, bu işi ‘başka arkadaşlarla’ yaptığını ancak onların adını bugün ‘muhalif’ oldukları gerekçesiyle vermeyeceğini ifade etti.

İHTİLALCİ BİR ÇABAYDI

Kütahyalı şu ifadeleri kullandı:

“Sen genel yayın yönetmeniydin [Ertuğrul Özkök’e hitaben]. Hatta yetmedi Taraf’ta, bak ben ilk defa söylüyorum. Star gazetesinde biz Kudret Köseoğlu diye bir karakter yarattık. O bendim. Orada da temel gayemiz, yine senin üzerine, başka arkadaşlar da var da onlar şimdi muhalif olduğu için şimdi onları şey yapmayalım … Çünkü muhalif olduğu için daha zor yani onların üzerine giderler falan. Orada da amacımız Hürriyet’ti. Senin üzerine oynadık başta. Zafer Mutlu da vardı. Eski dönemin aktörleriyle… Şimdi bir ihtilalci bir çabaydı o, bir devrimci çabaydı. Ve orada tabii esas amaç hapis değildi. O bir hani nedir? Böyle durumlarda… Bir korku uyandırma. Yani bugün baktığımda hani Osmanlıca bir tabir söyleyeyim kem aletle biz kemalet arıyoruz. Yani bunlar yanlış, ya bunlar başka şey yöntemler. Yani insanın üzerine çünkü başka türlü o bariyer yıkılmıyor. Hürriyet orada duruyor. Aydın Doğan da bunun bir sembolüydü.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.