Ana Sayfa Gündem İnsani yardıma operasyona tepki: Ergenekon ve Balyoz tutuklularının ailelerine yardım yapanlara dokunulmadı

İnsani yardıma operasyona tepki: Ergenekon ve Balyoz tutuklularının ailelerine yardım yapanlara dokunulmadı

61
0

Cezaevindekilerin yakınlarına yardım ettikleri için 704 kişiye operasyon düzenlenmesiyle bir gerçek ortaya çıktı. Avukat Lale Demirkaya, “Ergenekon-Balyoz tutuklularına ve ailelerine -avukatlık ücretleri- dahil yıllarca yardım etmişlerdi, ama hiçbirine “örgüte yardım” suçlaması yapılmamıştı” dedi.

Gülen Hareketi soruşturmaları kapsamında cezaevine atılanların yakınlarına ve KHK’lılara yardım yapan 704 kişiye gözaltı kararı bir gerçeği ortaya çıkardı.

Avukat Lale Demirkaya, Ergenekon ve Balyoz tutuklularının yakınlarına da yardım toplandığını ancak herhangi bir operasyon düzenlenmediğini söyledi.

“ASKERİ PERSONEL FON KURUP TUTUKLU AİLELERİNE YARDIM ETMİŞTİ”

Avukat Lale Demirkaya, “Şu anda cezaevinde olanlar dahil, tüm KHKlı askeri personel, bir fon kurup Ergenekon-Balyoz tutuklularına ve ailelerine -avukatlık ücretleri- dahil yıllarca yardım etmişlerdi, ama hiçbirine “örgüte yardım” suçlaması yapılmamıştı” ifadelerini kullandı.

“ERGENEKON VE BALYOZ TUTUKLU YAKINLARINA DÜZENLİ PARA TOPLANIYORDU”

Önceki yıllarda Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde görev yapan Gökhan Akşit ise “Ergenekon/Balyoz’dan tutuklu olanlara ve yakınlarına düzenli para toplanıyordu. Dönemin Deniz Kuvvetleri komutanı dolar veya Euro olarak veriyordu ve toplanan paraları soruyordu. Tanınan başkaca imtiyaz ve hukuki yardımda vardı. Kimse yargılanmadı, Kimse sorgulanmadı!” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.