Ana Sayfa Haberler Oğuzhan Uğur’a bir tepki de Cemre Birand’dan!

Oğuzhan Uğur’a bir tepki de Cemre Birand’dan!

71
0

Türkiye’de yaşanan hak mahrumiyetleri ve hukuksuzlukları sık sık sosyal medyada dile getiren merhum gazeteci Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand, eski AKP milletvekili ve milli futbolcu Hakan Şükür’ü yayına davet eden daha sonra da davet mesajını silen Youtuber Oğuzhan Uğur’a tepki gösterdi.

‘CESUR BİR GAZETECİ DEĞİLSİNİZ’

Dokuz yıl önce hayatını kaybeden duayen gazeteci Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand, milli futbolcuyu programa davet eden ardından da Hakan Şükür’ün yaşadığı hukuksuzlukları anlatması ve kamuoyunun sempati kazanma ihtimali üzerine program davetini geri çeken Oğuzhan Uğur’un ‘cesur’ olmadığını söyledi.

Uğur’u etiketleyen Cemre Birand Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “2.3 milyon takipçiniz var, ama cesur bir gazeteci değilsiniz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Twitter hesabından Şükür’ü etiketleyen Uğur “Onlar bize hiçbir zaman konuşma hakkı tanımadı. Ben onlara aynını yapmak istemiyorum” diye yazarak şöyle devam etti: “Bir zamanlar kral dediğim. Milli formada yazan adını öptüğüm beyefendi. Siz mesela katılır mıydınız?”

Yapılan baskı üzerine Oğuzhan Uğur bir süre sonra tweetini sildi.

Uğur’un paylaşımını kaldırması sonrası sosyal medya hesabından cevap veren Hakan Şükür şöyle dedi:

“2 defa yazdıklarını silmek zorunda kalındığı ülkemde Oğuzhan Uğur ‘u anlamakla beraber, toplumun da bu durumdan bi şeyler anlamasını tabi ki isterim.”

Hakan Şükür’ün cevabı sonrası Oğuzhan Uğur bir açıklama daha yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Hakan Şükür’e yaptığım daveti, samimi eleştirileri tek tek okuyarak tekrar değerlendirdim. Babamla da uzun bir konuşma yaptım. Kendisine konuşma hakkı verip, F.TÖ’ye sempati kazandırma ihtimalini ve tek bir kişiyi bile kandırması riskini göze almamalıyım. Acele karar vermişim. Tabii bunu da parça parça atacakları için “korkak” diyecekler ama ben hatamı kabul ederim. Soru sormak asıl benim hakkım kafasıyla baktım. Tam tartamamışım.”

Hakan Şükür bu mesaj üzerine ise şöyle yazdı: “Bu kadar işte! Hakkımdaki suçlamalara, yaşadıklarıma, ailemin ve sevdiklerimin gördüğü zulümleri anlatınca insanlar bana sempati mi duyacak? Mevcut rejim büyüklerinin özgürlüğü, haklıların esareti olduğu gerçeğini kayyum ile ele geçirilen rejim ortaklarının gazetesinden duyurmuş.

Sırf bu durum bile ülkeyi anlatıyor belki ama benim anlatacaklarım da var. Amaç kimseye sempati kazandırmak değil, hak aramak sevgili Oğuzhan Uğur. Ailemi, yaşadıklarımı anlatacağım yayını vicdanınız ile izleyin. Olmazsa bir gün belgeselimde izlersiniz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.