Ana Sayfa Haberler HDP meclis üyesi haberi olmadan AKP’ye üye yapılmış

HDP meclis üyesi haberi olmadan AKP’ye üye yapılmış

53
0

E-Devlet’te sorgulama yapan yüzlerce kişi, haberleri olmadan siyasi partilere üye yapıldıklarını öğreniyor. Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Halkların Demokratik Partisi’nden belediye meclis üyeliğine seçilen Pınar Memiş’in de haberi olmadan AKP’ye üye yapıldığı ortaya çıktı.

Memiş, 14 Ekim’de yaptığı siyasi parti üyelik sorgulamasında AKP Silvan İlçe Teşkilatı’na üye yapıldığını öğrendi. Üyelik kaydını sildiren Memiş, “Bugüne kadar her şeyi çaldılar, şimdi de özel bilgilerimiz çalıyorlar” sözleriyle duruma tepki gösterdi. Memiş, HDP Meclis üyeliği devam ettiği süreçte AKP’ye üye yapıldığına işaret ederek, “Kimliğim nasıl onların eline geçmiş? Yarın kimlik bilgilerimiz üzerinde daha büyük şeyler de yaparlar. Bu durumu kabul etmiyorum. Konuya ilişkin şikayette bulunacağım. Bu ahlaksızlıktır” dedi.

Memiş, herkese siyasi parti üyelik sorgulaması yapması yönünde çağrıda bulunarak, şunları söyledi: “Bir partinin belediye meclis üyesini bile AKP’ye haberi olmadan üye yapıyorlarsa demek ki herkesi yapıyorlardır. Başta kadınlar olmak üzere tüm yurttaşlar siyasi parti üyeliklerini kontrol etsin.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.