Ana Sayfa Haberler Yandaş Ural sansür yasasındaki 3 yıl hapis cezasını az buldu: ‘Minimum 5...

Yandaş Ural sansür yasasındaki 3 yıl hapis cezasını az buldu: ‘Minimum 5 yıldan başlamalıydı…’

78
0

AKP rejimine yakınlığını her fırsatta dile getiren oyuncu Hakan Ural, kamuoyunda sansür yasası olarak bilinen ‘dezenformasyonla mücadele yasası’nın getirdiği 3 yıl hapis cezasını az buldu. Kendisinin de bir fikir sahibi olduğunu savunan Ural, ‘‘Allah razı olsun, az olmuş cezalar onu söyleyeyim. Minimum 5 yıldan başlamalıydı.’’ dedi.

90’lı yıllarda askerlik yapmaktan korktuğu için sahte çürük raporu almaktan hapis yatan yandaş sanatçı Hakan Ural, AKP ve MHP’nin hazırladığı ‘dezenformasyonla mücadele yasası’ adı verilen ‘sansür yasası’ndaki hapis cezalarının yeterli olmadığı ileri sürdü.

Kanal D’de yayınlanan ‘Neler Oluyor Hayatta’ programında sunucu olarak yer bulan Hakan Ural şöyle konuştu:

“Allah razı olsun, az olmuş cezalar onu söyleyeyim, bu da benim demokratik hakkım değil mi kardeşim? Ben de düşünüyorum, benim de fikrim var, hakaret etmiyorum, kırmıyorum, dökmüyorum. Az olmuş cezalar, şikâyetçiyim. Normal 5 yıldan başlamalı. Benim devletime zarar vereceksin sen söyleminle, şüphe yaratacaksın, benim milletimi birbirine karşı kışkırtacaksın, 3 yıl, az. Ben milletimi çok seviyorum, devletimi çok seviyorum ama az olmuş. Minimum 5 yıl olmalıydı”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.