Ana Sayfa Ekonomi Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Aydın gözünü milletin evindeki yağ ve şekere...

Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Aydın gözünü milletin evindeki yağ ve şekere dikti!

79
0

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Kişisel görüşüm, Türk halkının evinde en az 2 yıllık şeker ve yağ var.” dedi.

Hüseyin Aydın, düzenlediği basın toplantısında enflasyon ve gıda ürünlerindeki pahalılığa yönelik açıklamalarda bulundu. Bu ülkede yaşayan herkesin enflasyonla mücadele etmesi gerektiğini anlattı. Türkiye’nin, enflasyonla kalkınmayı da gördüğünü savundu.

Marketlerdeki enflasyon ve indirim haberleriyle artan talebe yönelik konuşan Aydın, “Kişisel görüşüm, Türk halkının evinde en az 2 yıllık şeker ve yağ var. Malı bittiği halde talep etmeyen market, malı olup da göndermeyen depocu da oldu. Çok aksaklık yaşadık. Depo olmadan bu işin olmadığını gördük. Ben de depoda varken markette olmadığını gördüm ama bu durumu hızlıca toparlıyoruz.” dedi.

TARIM KREDİ BAKKALA GELİYOR

Öte yandan, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin bakkallarla yeni bir işbirliğine hazırlandığı da bildirildi. Tarım Kredi Market bünyesinde gerçekleşecek işbirliğiyle, küçük esnafa sermaye desteği sağlanması ve satış noktalarının arttırılması hedefleniyor. Tarım Kredi Holding çatısı altında yer alan şirketlerin de özellikle gübre, yem, yağ ve ilaç alanında yeni yatırımları hayata geçireceği belirtiliyor.

1.863 YENİ SATIŞ NOKTASI AÇMAYI HEDEFLİYORUZ

Tarım Kredi Kooperatif Market’te yıl sonu itibarıyla, kuruluş yıldönümüne atıfta bulunularak, bin 863 yeni satış noktası açmayı hedeflediklerini söyleyen Aydın, “Bu anlamda ‘Bakkal Projesi’ni hayata geçireceğiz. İş ortakları bulacağız. Bir anlaşma yapacağız ve marketin ya da bakkalın belli bir bölümü bizim ürünlere tahsis edilecek, ürünlerin fiyatı market fiyatlarıyla aynı olacak. Böylece satış noktasını önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde 3 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Kasım itibarıyla ilk adımı Konya, Ankara ve Mersin’de atıyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.