Ana Sayfa Haberler Washington Post’a Cemal Kaşıkçı için taziye ziyareti

Washington Post’a Cemal Kaşıkçı için taziye ziyareti

44
0

ABD’de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı için Washington Post gazetesini ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 2 Ekim 2018’de İstanbul’daki Suudi Konsolosluğu’nda katledilen Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı için gazeteye taziye ziyaretinde bulunduğu açıkladı.

Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı mesaj ise şöyle:

“BU KORKUNÇ CİNAYET İLE YALNIZCA FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL İNSANLIK DA BÜYÜK YARA ALDI”

“Washington Post gazetesine taziye ziyaretinde bulundum. Cemal Kaşıkçı, Washington Post’un değerli bir yazarıydı. Kaşıkçı cinayeti, İstanbul’da Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda işlendi. Bu korkunç cinayet ile yalnızca fikir özgürlüğü değil insanlık da büyük yara aldı.

Türkiye’de işlenen bu cinayetin davasının Suudi Arabistan’a devredilmesi, Türkiye’nin egemenlik haklarına yapılmış büyük bir hakarettir. Kendi topraklarımızda bu cüret gösterilebilmiştir. Şu çok açık ki hem Türkiye hem ABD, petro-dolarlar karşısında demokraside sınıfta kaldı.

Petro-dolarlarla insan öldüren prenslerin olduğu bir düzeni reddediyoruz. Türkiye’de insan hakları ve özgürlükleri tam anlamıyla tesis edeceğiz, itibarlı bir adalet sistemine kavuşacağız. Cemal Kaşıkçı’nın hatırasının önünde bunun sözünü bir kez daha veriyorum.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.