Ana Sayfa Haberler Kulübesindeki köpeği canlı canlı yakarak öldürdüler

Kulübesindeki köpeği canlı canlı yakarak öldürdüler

59
0

İzmir’de Şila isimli köpek demir kafes içinde bulunan ahşap kulübesinde yakıldı. Kafesin kapısının kapalı olması nedeniyle dışarı çıkamayan köpek yanarak öldü. İzmir’in Seferihisar ilçesinde ‘Şila’ isimli köpek yanıcı madde dökülerek yakıldı.

Furkan P.’nin sahibi olduğu, Pitbull cinsi ‘Şila’ isimli 2,5 yaşındaki dişi köpek, eve 10 metre uzaklıkta yeşil alandaki demir kafes içinde bulunan ahşap kulübesindeyken, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yanıcı madde dökülüp ateşe verildi.

İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, alevleri söndürdü. Kafesin kapısının kapalı olması nedeniyle dışarı çıkamayan köpeğin yanarak öldüğü belirlendi. Soruşturma başlatan polis, yangını çıkaran ya da çıkaranların belirlenerek yakalanması için çalışma başlattı.

‘O SESİ ÖMRÜMÜZ BOYUNCA UNUTMAYACAĞIZ’

SEHAYDER Başkanı Fevziye Özkan, olayın takipçisi olacaklarını belirtip, “Sözün bittiği yerdeyiz. Katil ya da katillerin yakalanıp en ağır cezayı almasını istiyoruz. Can dostlarımızın mal değil can olarak görülmesini istiyoruz. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. ‘Şila’ yandı, bizim de içimiz yandı. ‘Şila’nın sesini çevredeki insanlar duymuş. ‘O sesi ömrümüz boyunca unutmayacağız’ dediler” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.