Ana Sayfa Gündem Üç kez beyin ameliyatı oldu, kolu tutmuyor, yine de tahliye edilmedi

Üç kez beyin ameliyatı oldu, kolu tutmuyor, yine de tahliye edilmedi

74
0

Güncel yargılamalar kapsamında tutuklanan ve üç kez beyin ameliyatı geçiren din kültürü öğretmeni Abdullah Aslan’ın artık sol kolunu kullanamadığı ortaya çıktı. Aynı zamanda epilepsi hastası olan Aslan’ın durumu iyi değil.

Bold Medya’dan Sevinç Özarslan’a konuşan ailesinin verdiği bilgiye göre Abdullah Aslan, Ağustosta üçüncü kez beyin ameliyatı geçirdi. Afyon Bolvadin Cezaevinde kalan Abdullah Aslan’ın kişisel bakımının ise koğuştaki arkadaşları tarafından yapıldığı belirtiliyor.

Beynindeki tümör nedeniyle daha önce iki kez ameliyat olan, Aralık 2017’de tutuklandıktan sonra hastalık nüksettiği için Ağustos 2022’de üçüncü ameliyatı geçirdi. Aslan’ın ailesi, “Beynindeki tümör oluştuğu basınç arttığı için ödem oluştu. Bu yüzden kafasından kemik alınıp kaburgasının altına konuldu. Ağustosta üçüncü kez beyin ameliyatı geçirdi. Cezaevinde şu an. Geçen hafta ziyaretine gittim. Durumu pek iyi değil. Sol eli tutmuyor. İçeride arkadaşları kişisel bakımı yapıyor. Fizik tedavi olması gerekiyor. Bir de panik atak başlamış.” diyor.

Uzun yıllardır sara hastası olan Abdullah Aslan, beyninde oluşan tümör nedeniyle 2007’de ameliyat edildi. Hastalığı yeniden nüksedince 2016’da İzmir’de tekrar ameliyat olan Aslan, operasyondan 3 gün sonra kız kardeşinin evinde gözaltına alındı.

CEZAEVİ ŞARTLARINDA İYİLEŞMEM MÜMKÜN DEĞİLDİR

Hizmet Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında yargılanan Aslan’a yöneltilen suçlamalar şöyleydi: Kapatılan bir kolejde çalışmak, Bank Asya hesap hareketleri, Afyon’daki kaplıca oteli Korel’e gitmek ve gaybubet evi olduğu iddia edilen ablasının evinde kalmak. Aynı evde gözaltına alınan Aslan, 10 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.