Ana Sayfa Gündem “MS hastası kadının evini darmadağın ettiler, iç çamaşırlarını bile aradılar”

“MS hastası kadının evini darmadağın ettiler, iç çamaşırlarını bile aradılar”

70
0

Manisa’da cemaatin ‘güncel öğrenci ve kadın’ yapılanması’ iftirasıyla aralarında MS hastası Meryem Karateke’nin de olduğu 14 kişinin gözaltına alındığına dikkat çeken HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gözaltına kişilerin avukatlarıyla görüştürülmemesi tepki gösterdi. Gergerlioğlu, ‘‘Bir Türkiye klasiği ama alışmayacağız.’’ dedi.

Hukuksuz operasyonlarıyla bilinen Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı, cemaatin ‘güncel öğrenci ve kadın’ yapılanması’ suçlamasıyla 14 kişinin gözaltına alınması talimatı verdi.

Başsavcılığın talimatı üzerine polis, ağır hasta olmasına rağmen tahliye edilmediği için Manisa T Tipi Cezaevi’nde 85 yaşında vefat eden Manisa’nın tanınmış esnaflardan hayırsever Nusret Muğla’nın oğlu Mustafa Said Muğla, 6 yıldır cezaevinde olan KHK’lı Doç. Dr. Halil Tosun’un eşi Çiğdem Tosun, MS hastası Meryem Karateke ve bir süre önce cezaevinden çıkan Hatice Turmak’ın da aralarında 14 kişiyi gözaltına aldı.

POLİS EVİ DARMADAĞIN ETTİ, İÇ ÇAMAŞIRLARINI BİLE TEK TEK ARADI

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, MS hastası Meryem Karateke’yi gözaltı için eve gelen polislerin evi darmadağın edip iç çamaşırların içine kadar bakılmasına tepki gösterdi. Meryem Karateke’nin avukatıyla görüştürülmediği ve yedek kıyafetlerinin kendisine ulaştırılmasına engel olunduğunu söyleyen Gergerlioğlu Manisa Valiliği’ne ‘bu ne hal’ diye sordu.

“BİR TÜRKİYE KLASİĞİ AMA ALIŞMAYACAĞIZ”

Gergerlioğlu şu ifadeleri kullandı:

‘‘TR klasiği ama alışmayacağız! @ManisaValiligi bu ne hal? Meryem Karateke Manisa’da sabah gözaltına alındı. Avukatla görusturmemisler.Gizlilik koymuşlar dosyaya Kıyafetlerini de almamışlar. MS hastası. Evi darmadağın edip, iç çamaşırlarina kadar arayıp her yeri dağıtıp gitmişler.’’

EŞİ DE 6 YIL 9 AYDIR CEZAEVİNDE

Gözaltına alınan Çiğdem Tosun’un zihinsel engelli bir çocuğu olduğu ve 6 yıl 9 aydır cezaevinde olan KHK’lı Doç. Dr. Halil Tosun’un yatarının bitmesine rağmen cezaevinden tahliye edilmediği öğrenildi.

BEBEĞİYLE HAPİS YATTI YİNE GÖZALTINA ALINDI

Diğer yandan gözaltına alınan Hatice Turmak’ın cemaat soruşturması kapsamında 2 yaşındaki Hilmi bebeğiyle birlikte hapis yattıktan sonra tahliye edildiği, Hatice Turmak’ın eşinin de 6 yıldır cezaevinde olduğu öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.