Ana Sayfa Haberler Kılıçdaroğlu: Kasım ayında herkes her şeyi duyacak

Kılıçdaroğlu: Kasım ayında herkes her şeyi duyacak

52
0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ‘Çalışmalar bitince tüm Türkiye’ye açıklayacağım yapısal reçeteyi. Sadece biraz sabır rica ediyorum. Kasım ayında herkes her şeyi duyacak’ dedi.

Kılıçdaroğlu, ABD’deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde Türk öğrencilerle bir araya geldi.

Türkiye’nin ilk yüzyılını heba ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Atatürk’ün vizyonunu 2. yüzyılda inşallah artık uygulamış olacağız. Ve Türkiye’yi çağdaş uygarlığa taşıyacağız. Erdoğan bu eski dönemin bir sonucu sadece” dedi.

“Ziyaretim sonrası Türkiye’ye yapısal reçetelerimizi açıklayacağım” diyen Kılıçdaroğlu, Halk TV yayınında şunları söyledi:

“Özellikle iki meseleyi çözmem gerekiyor, bir hızla krizden ülkeyi çıkarmak. Orası kolay programımızda bunu duyacaksınız. İkinci mesele, bir daha da sürekli tekrarlanan krizlere girmemizi engelleyecek yapısal adımları atmak. Burası kolay değil çünkü birikmiş öfkelerimiz var. Ama geleceğimizi etkilemesine izin vermememiz gerekiyor. Geçmişte yaşananların çocuklarımızın geleceğini etkilemesine izin vermeyelim. Bunu başaracağız.

Seyahatim siyasal hiçbir içeriğe sahip olmayacak. ABD’de hiç siyasi görüşme istemedim. Önerileri ise reddettim. Etrafımdaki tüm kurmaylarım, buna şaşırdılar elbet. Ama ben kararlıyım. Dünyanın beyinleri ile geleceği konuşmaya geldim. Bu yolculuk ilk durak. İngiltere ve Almanya’da da çok değerli isimlerle, dünyaya anlam ve değer katan kişilerle buluşacağım. Bu çalışmalar bitince tüm Türkiye’ye açıklayacağım yapısal reçeteyi. Bu reçeteyi herkes görecek. Hem daha sağlıklı hem daha refaha ulaşan bir yapıyı inşa etmeye çalışacağız. Sadece biraz sabır rica ediyorum. Kasım ayında herkes her şeyi duyacak.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.