Ana Sayfa Ekonomi Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Söylenen rakamlar doğru değil…

Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Söylenen rakamlar doğru değil…

60
0

Asgari ücret zammı için konuşulan rakamların gerçeği yansıtmadığını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, zam oranını Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun belirleyeceğini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yıl sonunda yapılacak asgari ücret zammıyla ilgili açıklama yaptı. Bilgin, asgari ücretin üzerinde rakam yarıştırılacak bir konu olmadığını belirterek, “Asgari ücret benim de karar vereceğim bir konu değil. Asgari Ücret Tespit Komisyonu var. Enflasyon oranını değerlendirerek komisyon tarafından belirlenecek” dedi.

NTV’nin haberine göre asgari ücretle ilgili ortaya atılan rakamlara tepki gösteren Bilgin enflasyon rakamlarına işaret ederek şunları söyledi:

“Asgari ücret şu kadar olacak bu kadar olacak, kimden çıkıyor bu rakamlar. Yasal süreç belli. Şimdi ben de 20 bin olacak diyeyim. Ekim, kasım, aralık bu enflasyon rakamlarını göreceğiz. Komisyon bunu değerlendirecek ve karar verecek. Rakam söyleyenlerin hiçbiri gerçeği yansıtmıyor ya da şüreçlerden habersiz.”

Bakan Bilgin, gelir vergisi düzenlemesiyle ilgili Hazine ve Maliye Bakanı ile görüştüklerini, bu konuda çalışmanın devam ettiğini söyledi.

Asgari ücret halen net 5 bin 500 lira olarak uygulanıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun aralık ayının ilk haftasında toplanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.