Ana Sayfa Ekonomi Babacan’dan “Enflasyonu hızla düşürecek kabiliyete sahibiz” diyen Erdoğan’a tepki: Neyi bekliyorsunuz?

Babacan’dan “Enflasyonu hızla düşürecek kabiliyete sahibiz” diyen Erdoğan’a tepki: Neyi bekliyorsunuz?

50
0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Enflasyonu şaşırtacak hızla düşürme kabiliyetine sahip bir ülkeyiz” diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. Babacan, sosyal medya hesabından “Kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz?” diye sordu.

Dolmabahçe Ofisi’nde Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ekonomi modeline dair yaptığı konuşmada “Enflasyonu şaşırtacak hızla düşürme kabiliyetine sahip bir ülkeyiz.” demişti.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Erdoğan’ın açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından “Kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz?” diye sordu.

Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi’nde yaptığı konuşmada kullandığı “Enflasyon oranımızın nispeten yüksek seviyelere çıkması, bazılarını şaşırtıyor olabilir. Biz aynı enflasyonu, şaşırtacak hızla düşürecek kabiliyete sahip bir ülkeyiz” ifadelerini Twitter hesabında alıntılayarak tepki gösterdi.

Babacan’ın açıklaması şu şekilde:

“Tüm kurumları kendinize bağladığınız, tek yetkili olarak göreve başladığınız 9 Temmuz 2018 günü enflasyon %15,85 idi. Rakamları Ayarlama Enstitüsünün açıkladığı makyajlı veriye göre ise bugün %80,21. Çok merak ediyorum; kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz?”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.