Ana Sayfa Gündem Demirtaş’tan Soylu’ya ‘katil’ cevabı: ‘Hayrola Kirli? Karanlık hesapların boşa mı çıktı?’

Demirtaş’tan Soylu’ya ‘katil’ cevabı: ‘Hayrola Kirli? Karanlık hesapların boşa mı çıktı?’

97
0

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mersin’deki polisevi saldırısını kınadığı için kendisine ‘katil’ diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Demirtaş, “Hayrola Kirli? Ellerini ovuşturup beklerken karanlık siyasi hesapların boşa mı çıktı?”

Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Mahallesi’nde bulunan polis evine iki terörist tarafından düzenlenen silahlı saldırıda 1 polis şehit olmuş 1’i polis 4 kişi yaralanmıştı.

Yaklaşık 6 yıldır tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nden saldırıyı kınayan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Mersin’deki silahlı saldırıyı kınıyorum. Siyasetin sorumluluğu, şiddet dışı çözümlerde ısrarcı olmaktır. Ölümleri durdurmaktır. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkacağız, demokratik siyasette ısrarcı olacağız. Bunun herkes tarafından net olarak bilinmesini isterim” demişti.

SOYLU ‘KATİL’ DEDİ, DEMİRTAŞ ‘KARANLIK HESAPLARIN BOŞA MI ÇIKTI? DİYE CEVAP VERDİ

Demirtaş’ın saldırıyı kınamasına tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Katil Demirtaş! Daha geçen hafta teröristbaşını öven, 6-8 Ekim’in faili, cezaevinden Mersin’deki ‘silahlı saldırıyı’(!) kınamış… O kadar iğrenç ve aşağılıksın ki, birlikte fail olduğun PKK’yı burada bile temize çıkarıyorsun. Çünkü en güçlü ortaklık, suç ortaklığıdır…” ifadelerini kullandı.

Kendisine ‘katil’ diyen Soylu’ya Twitter hesabından cevap veren Demirtaş, “Hayrola Kirli? Ellerini ovuşturup beklerken karanlık siyasi hesapların boşa mı çıktı? O yüzden mi bu kadar öfkelisin? Size rağmen bu ülkeye barışı, huzuru, kardeşliği getireceğiz. Beni, etrafındaki çakallarla karıştırma Kirli. Aslan, yattığı yerden belli olur.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.