Ana Sayfa Ekonomi Ev sahibi, zammı kabul etmeyen kiracısının kapısını söktü

Ev sahibi, zammı kabul etmeyen kiracısının kapısını söktü

43
0

Fahiş kira zamları ev sahipleriyle kiracılar arasında sorun olmaya devam ediyor. Bunun son örneği ise “İnsanlık öldü mü?” sorusunu akıllara getirdi. Çorum’da, kirayı 3 kat artırmak isteyen ev sahibinin, kiracının bunu kabul etmemesi üzerine evin dış kapısını söktürdüğü iddia edildi.

Şaşkına çeviren olay Çorum’da yaşandı. Çorum’un Ulukavak Mahallesi’nde meydana geldi. Kirayı 3 kat artırmak isteyen ev sahibinin, kiracının bunu kabul etmemesi üzerine evin dış kapısını söktürdüğü öne sürüldü.

İddiaya göre; Seda S. isimli kiracı, 2019 yılında Ulukavak Mahallesi’nde bulunan ev için bir yıllığına kiralama sözleşmesi imzaladı. 2020 yılında sözleşme sona ererken kiracı ve ev sahibi arasında başka sözleşme imzalanmadı.

İddiaya göre ev sahibi Ahmet B., bu yıl kiracı Seda S.’den, önce “Oğlum oturacak” diyerek evden çıkmasını istedi. Ahmet B., daha sonra Seda S.’den, 650 lira olan kirayı 2 bin liraya yükseltmesini talep etti. Bu parayı çok bulan kiracı Seda S., duruma itiraz etti.

“KAPIYI DEĞİŞTİRECEĞİZ DİYEREK SÖKTÜRLER”

Bir süre sonra ev sahibinin anlaşmalı olduğu emlakçı Mehmet T., eve gelerek evin dış kapısının çelik kapı ile değiştirileceğini belirtti ve genç kadına bir kağıt imzalatıp kapıyı söktürdü. Hafta başından beri kapısının bulunmadığını ve kapıyı bir örtü ile kapatmak zorunda kaldığını belirten Seda S., yalnız yaşadığını ve kapısının olmaması nedeniyle evde korku içerisinde zaman geçirdiğini vurguladı.

Ev sahibi ve emlakçıdan şikayetçi olduğunu, ancak kapının hâlâ takılmadığını vurgulayan genç kadın, bu süre içerisinde evin bin 500 liraya başka birisine kiralanmak istendiğini, ancak kiralayacak kişinin evi beğenmemesi üzerine vazgeçtiğini anlattı.

Seda S., bu yıl kira zammının yüzde 25 ile sınırlandığını, ancak ev sahibinin kiraya 3 katından fazla zam yapmak istediğini belirterek mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden yardım istediğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.