Ana Sayfa Gündem Esad, Perinçek’in hevesini kursağında bıraktı: Gelmeyin…

Esad, Perinçek’in hevesini kursağında bıraktı: Gelmeyin…

38
0

Suriye’nin başkenti Şam’a giderek Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşeceğini açıklayan Cumhur İttifakı’nın en küçük ortağı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Şam yönetiminin ziyareti ertelediğini söyledi. Perinçek, “Tayyip Erdoğan hükümetinin Amerikancı kanadından birtakım müdahaleler geldi” dedi.

Şam yönetimi, Doğu Perinçek ve Ethem Sancak’ın da yer alacağı Vatan Partisi heyetinin ziyaretini erteledi.

Ulusal Kanal yayınında konuşan Doğu Perinçek, “Beşar Esad’ın takvimine göre bir süre erteleyelim dediler. Onların talebi üzerine seyahatimiz ertelendi” dedi.

“Ama bakın burada başka bir şey daha oldu” diyen Perinçek, “Aynı Türkiye-Rusya ilişkilerinde olduğunu gibi Vatan Partisi’nin Suriye ilişkilerine de Tayyip Erdoğan hükümetinin Amerikancı kanadından birtakım müdahaleler geldi” ifadelerini kullandı.

“Gitmenizi engellemek için mi?” sorusu üzerine Perinçek, şunları söyledi:

“Şimdi öğreniyoruz, Suriye devletine de söyleyeceğiz. Suriye devletine diyorlar ki ‘Bizimle görüşmeden önce Doğu Perinçek’lerle görüşmeyin. Bizle görüşün bekleyin, ondan sonra Doğu Perinçek’lerle görüşün. Yani Türkiye’nin menfaatini düşünen değil, Vatan Partisi’yle rekabet içindeki Amerikancı güçler Türkiye-Suriye ilişkilerini de denetim altına alacaklar. Yani engelleyecekler, bozacaklar, bozguncular. Tabii Suriye devleti de Türkiye devleti ile işbirliği yapmak istediği için onlardan gelen bu talep karşısında ertelemiş olabilir, kendilerine soracağız bunu. Açık söylüyorum hem Türkiye-Rusya ilişkilerini sabote etmekte -Atlantikçiler var, Abdullah Gül kalıntıları var, Babacan kalıntıları var, Davutoğlu kalıntıları var- hem de Türkiye-Suriye ilişkilerini sabote etmekte aynı unsurlar.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.