Ana Sayfa Dünya Erdoğan’ın açıklamalarına Yunanistan’dan sert yanıt

Erdoğan’ın açıklamalarına Yunanistan’dan sert yanıt

43
0

Yunanistan Başbakanı Nikos Dendias, dün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda konuşma yapan Erdoğan’ın Yunanistan’a yönelik açıklamalarına sert yanıt verdi.

Erdoğan’ın New York’ta BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmaya Atina’dan tepki yükseldi… Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’tan sert yanıt geldi.

New York’ta bulunan Dendias, “Mülteciliği bir araç olarak kullanan ve on binlerce yaşamı riske atan bir ülke, gerçekliği 10 gün önce yalanlanan bir veriyle Yunanistan’ı insanlık suçu işlemekle itham etmeye geldi” dedi.

Dendias, “Bu ülke doğrudan savaşla tehdit ediyor, Yunanistan’ın Ege’deki adalardaki egemenliğini tehdit ediyor ve buraya gelip dostane komşuluk ilişkilerinden bahsediyor” dedi. Yunan bakan, “Burada Türkiye’ye vereceğimiz yanıt, uluslararası yasalara saygı duymaları ve bir an önce mantık çerçevesine dönmelerini istemektir” ifadesini kullandı.

Dendias, Yunanistan’daki Müslümanlara ayrımcılık uygulandığına dair iddialara da yanıt vererek, “İstanbul’da bir dönem sayıları 100 bini geçen Rum topluluğunun bugün nasıl 5 binin altına düştüğünü anlatmalarını ve buna yanıt vermelerini istiyoruz” dedi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.