Ana Sayfa Haberler Esin Hoca’yı ‘dana dili’ ile tehdit etmişti! Sahte doktor çıktı…

Esin Hoca’yı ‘dana dili’ ile tehdit etmişti! Sahte doktor çıktı…

44
0

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u hedef gösteren ve tehdit eden Mustafa Yücel’in hekim olmadığı açıklandı.
Kendisini doktor olarak tanıtan Mustafa Yücel, Gazi Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u tehdit ederek ofis kapısına dana dili atmıştı. Tutuksuz yargılanan Yücel, geçtiğimiz günlerde elektronik kelepçesini kırmıştı. Şenol’u hedef gösteren ve tehdit eden Yücel’in hekim olmadığı açıklandı.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanlığı’na, enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u tehdit eden Mustafa Yücel’in gerçekten doktor olup olmadığını sorduğunu, Sağlık Bakanlığı’nın Yücel’in hekim olmadığını teyit ettiğini ve hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdiğini açıkladı.

TTB’nin yazılı açıklaması şöyle;

“SAĞLIK BAKANLIĞI, ESİN DAVUTOĞLU ŞENOL’U TEHDİT EDEN MUSTAFA YÜCEL’İN SAHTE DOKTOR OLDUĞUNU TEYİT ETTİ”

“Mustafa Yücel hakkında daha önce de benzer şikayetlerle başvurular geldiğini aktaran Bakanlık, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün hem ilgili internet sitelerine erişimin engellenmesi için sulh ceza hakimliğine başvurduğunu hem de Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na bildirimde bulunduğunu belirtti. Erişim engeli taleplerinin reddedildiğini ileten Bakanlık, bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu ifade etti. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun da yaptığı inceleme sonrası hem ilgili internet sitesine erişim engeli başvurusu yaptığını hem de suç duyurusunda bulunduğu bilgisi de yazıda yer aldı. Mustafa Yücel’in hekim olmadığını da teyit eden Sağlık Bakanlığı, Yücel’in faaliyet gösterdiğini iddia ettiği ülkelerin sağlık otoritelerine birer yazı yazıldığını, bundan sonraki süreçte de ilgili idari ve adli sürecin takip edileceğini aktardı.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.