Ana Sayfa Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serkan Taranoğlu’nu görevden aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serkan Taranoğlu’nu görevden aldı

36
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yolsuzluk iddialarında adı geçen ve rüşvet almakla suçlanan Serkan Taranoğlu’nu danışmanlık görevinden aldığı ileri sürüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluk iddialarında adı geçen danışmanı Serkan Taranoğlu’nu görevden aldı. ABD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg’ten Fırat Kozok’un aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görevden alma kararını, AK Parti MYK toplantısında üyelerle paylaştı.

Kozok, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Serkan Taranoğlu’nu görevden aldığını partisinin bu akşamki MYK toplantısında üyelere açıkladı” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü liderliği suçlamasıyla aranan ve Birleşik Arap Emirlikleri’de bulunan Sedat Peker, eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kardeşi ve AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı’nın yolsuzluk yaptığını, görevi kötüye kullandığını ve rüşvet istediğini iddia etmişti.

Peker, Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den 12 milyon lira rüşvet istediğini öne sürmüş, Sineren ve Taranoğlu’na ait olduğunu belirttiği mesajlaşmaları paylaşmıştı. Sineren de Peker’in iddialarının doğru olduğunu, kendisinden rüşvet istendiğini söylemişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.