Ana Sayfa Gündem AKP’li başkan doktorunun adını parka verdi

AKP’li başkan doktorunun adını parka verdi

41
0

Bolu’nun Yeniçağa ilçesindeki parka, AKP’li Belediye Başkanı Recayi Çağlar’ın karaciğer naklini gerçekleştiren ve Malatya’da görev yapan Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın ismi verildi. Parka hekimin adının verilmesi, tepkiye neden olurken, Çağlar ise kendisini “Benim başıma gelen rahatsızlık Bolu’dan başka bir vatandaşın da başına gelirse hoca da ‘Bolu’da benim ismim var, ona göre ilgileneyim der” diye savundu.

Yeniçağa ilçesinde 2 dönemdir belediye başkanlığı yapan Recayi Çağlar’ın, 10 yıldır süren karaciğer rahatsızlığı 4 yıl önce ağırlaştı. Çağlar, 4 yıl boyunca Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavi gördü ancak sağlığına kavuşamadı. Hastalığının iyice kötüye gitmesiyle Çağlar’a karaciğer nakli olması gerektiği söylendi.

Tehlikeli olması nedeniyle Çağlar’ın ulaştığı çok sayıda doktor, ameliyat etmeyi reddetti. Çağlar, eski Bolu valisi, o dönem de Malatya valisi olan, şu anda da Isparta valisi olarak görevini sürdüren Aydın Baruş’a durumu anlatarak, yardım istedi. Başkan Çağlar, Vali Baruş’un aracılığıyla Malatya’da alanında uzman, Türkiye’nin sayılı hekimlerinden Prof. Dr. Sezai Yılmaz tarafından Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde muayene edildi. Yılmaz, Başkan Çağlar’ı ameliyat etmeyi kabul etti.

Çağlar için nisan ayında uygun donör arandı. Özellikle Bolu’da sosyal medyada kampanyalar başlatıldı. Yakınları başta olmak üzere yüzlerce kişi, Başkan Çağlar’a donör olmak için başvuruda bulundu ancak uygunu bulunamadı.

SOSYAL MEDYADA GÖRÜP, DONÖR OLDU

Bolu’nun Gerede ilçesinde yaşayan Ergin Arslan da sosyal medyadan görüp, Recayi Çağlar’a ulaştı ve maddi karşılık beklemeden donör olmak istediğini söyledi. Yapılan kontrollerde Ergin Arslan’ın karaciğeri Başkan Çağlar’la uyumlu çıktı.

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde 12 Mayıs’ta Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonla nakil, başarıyla yapıldı. Naklin ardından sağlığına kavuşan Çağlar, haziran ayında görevine geri döndü.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.