Ana Sayfa Haberler Hüseyin Çelik: MHP’yle iş birliği cinnet hali

Hüseyin Çelik: MHP’yle iş birliği cinnet hali

55
0

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AKP’nin MHP ile ittifak kurmasını “bir cinnet hali” olarak değerlendirdi. Çelik, “Ben AKP’nin Milliyetçi Hareket Partisi’yle iş birliği yapmasını bir cinnet hali olarak değerlendiriyorum. Bunun izahı olamaz” dedi.

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AKP ile MHP’nin ortaklığını “bir cinnet hali” olarak değerlendirdi. Çelik’e göre iki partinin iş birliği yapması, “izahı olmayan” bir ortaklık.

Serbestiyet’ten Hilal Köylü’ye açıklamalarda bulunan eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AKP programının çok iyi hazırlanmış bir program olduğunu belirterek “Ben iddia ediyorum: Bugün AKP programı, dünyadaki en demokratik parti programlarından biridir. Bu program harfiyen uygulanırsa hiçbir derdimiz olmaz” dedi.

Çelik, “AKP Edirne’den Kars’a kadar bütün bölgelerden, her etnik unsurdan oy alan bir partiyken, AKP etnisite üzerinden oy alan bir partiye kendisini mahkûm etmemeliydi. Ben bunu defalarca söyledim. Bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim.” diye kouştu.

MHP İTTİFAKINDAN DOLAYI CİDDİ BİR OY KAYBI OLDUĞUNU SAĞIR SULTAN BİLE BİLİYOR

Çelik, konuşmasında “Ülkemizin güvenliği elbette önemlidir. Ama biz özgürlük ve güvenlik dengesini tüm demokratik ülkelerdeki gibi kurmak zorundayız. MHP ile olan ittifaktan dolayı ciddi bir oy kaybı olduğunu sağır sultan bile biliyor. Daha önce MKYK’da ve bulunduğum tüm kurullarda AKP Türkçü siyasetle ortak olursa Kürtleri, Kürtçü siyasetle ortak olursa Türkleri kaybeder dedim. Ben mesela AKP’nin HDP ile de böyle bir adı konmamış koalisyona girmesini cinnet olarak değerlendiririm. Kürtçülük de Türkçülük de AKP’nin kuruluş felsefesine aykırıdır. Fakat bugünkü manzara çok farklı.” diye konuştu. Çelik, “Ben AKP’nin Milliyetçi Hareket Partisi’yle iş birliği yapmasını bir cinnet hali olarak değerlendiriyorum. Bunun izahı olamaz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.