Ana Sayfa Ekonomi 2,5 milyon doları borsada batırmış!

2,5 milyon doları borsada batırmış!

58
0

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) Saray’a uzanan rüşvet ağı iddialarıyla gündeme gelen AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile boşanma aşamasındaki eşi eski THK Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban’ın arasındaki 2.5 milyon dolar alacak verecek tartışmasının arkasındaki sır perdesi aralandı.

AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasında olduğu Ünsal Ban’dan 2,5 milyon dolar istemesi gündem olurken, Sedat Peker’in açıklamalarıyla yeni iddialar da gündeme geldi.

Cumhuriyet’ten Miyase İlknur’un haberine göre, Taşkesenlioğlu ile Ban arasındaki evliliği batık 2,5 milyon dolar bitirdi. Borsa çevrelerinde konuşulan iddiaya göre, Zehra Taşkesenlioğlu’nun eşinden talep ettiği 2,5 milyon dolarlık borç, ortak aile hesabından kendisinin ve ağabeyi Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun bilgisi dışında alınarak borsada batırılmasından kaynaklanıyor.

Habere göre, Zehra Taşkesenlioğlu’nun ağabeyi olan eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, sermaye piyasalarında deneyimli olan ve eskiden Verusa Holding bünyesinde faaliyet yürüten Ünsal Ban üzerinden şirketlerle iş çevirdiği, Ban’ın Taşkesenlioğlu ailesinin kasası olduğu belirtiliyor. Ünsal Ban’ın, bir yandan kasa işlevi görürken diğer yandan da ortak havuzda toplanan paraların değerlendirilmesi konusunda da söz sahibi olduğu söyleniyor.

ORTAK KASADAN 150 MİLYON LİRA

İddiaya göre Sinpaş GYO iştiraklerinden Servet GYO’nun tahtasını yöneterek manipülatif işlemlerle parasını katlamak isteyen Ban, bu amaçla ortak kasadan 150 milyon liraya yakın bir para alıyor. Ancak Servet GYO’nun hisselerine talep olmuyor ve paralar batıyor.

Eşi Zehra Taşkesenlioğlu ile eski SPK Başkanı kayınbiraderi Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun batırılan parayı geri istediği ve paranın bir kısmını kurtarılabildiği, ancak 2,5 milyon dolarlık kısmını geri alamadıkları öne sürülüyor. Bu nedenle de boşanırken Zehra Taşkesenlioğlu’nun eşi Ünsal Ban’dan hem 70 milyon lira tazminat hem de evlenirken borç verdiğini iddia ettiği 2.5 milyon doları istediği ifade ediliyor.

Zehra Taşkesenlioğlu’nun 2.5 milyon dolar borç verdiği gerekçesiyle bu parayı boşanma aşamasında geri istediğini belirten Ban, “Sormak lazım 2.5 milyon doları nereden buldun?” demişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.