Ana Sayfa Ekonomi Nakiboğlu ailesi açıkladı: İşte Naksan’ın gasp edilmesinde rol alan kişi, kurum ve...

Nakiboğlu ailesi açıkladı: İşte Naksan’ın gasp edilmesinde rol alan kişi, kurum ve şirketler…

102
0

15 Temmuz sonrası kayyım atanan ve ardından da gasp edilen Naksan Holding’le ilgili Nakıboğlu ailesine ihbar yağdığı öğrenildi. Aileden yapılan açıklamada, Naksan Plastik’in hukuksuz satışıyla ilgili onlarca ihbar maili ve belge geldiği belirtildi. Açıklamada, “Normal hukuk düzenine geçtiğimizde Devlet yetkilileri ile gerçekleştirilen bu gaspı yapanlar, yapanlara yardımcı olanlar, aracılık yapanlar tek tek cezalarını çekeceklerdir.” ifadeleri kullanıldı.

Naksan’ın gasp edilmesinde rol alan kişi, kurum ve şirketler de şöyle sıralandı:

Yapı & Yapı İnşaat sahipleri Hasan Yeşildağ ve Zafer Yıldırım,

Eski TMSF Başkanı Muhiddin Gülal,

ERS Gümrük sahibi Ersin Oturak,

Naksan Plastik ve Kimpack Plastik Kambiyo Satın Alma Müdürü Esra Nakiboğlu,

Naksan Plastik ve Kimpack Plastik Genel Müdürü Enis Sarılarlı,

Kimpack Plastik sahipleri olan Kimpaş Grup yeni ismi ile Abay Holding yetkilileri yani Lütfi Abay, Berkan Abay, Volkan Abay, Atakan Abay.

Nakıboğlu ailesi adına yapılan açıklamadan bazı bölümler şöyle:

Naksan Plastik, kayyum atandığı 2016 senesinden 2022 senesine kadar bir kaç kez satışa çıkarılmasına rağmen devletin hukuka aykırı el koyması nedeniyle kimse tarafından satın alınmak istenmemiştir. 2021 yılına kadar ihaleye katılmak isteyen olmamıştır.

Hasan Yeşildağ’ın gizli ortağı ve Zafer Yıldırım’ın sahibi olduğu Yapı & Yapı şirketi tarafından senaryo yazılıp yönetmenliğinide Hasan Yeşildağ’ın yaptığı bir dizi film gibi Naksan Plastik gasp edilmiştir.

Bu gaspı gerçekleştirmek için eski TMSF Başkanı Muhiddin Gülal @GulalMuhiddin yeğeni Ahmet Gülal’ı görevlendirmiştir. Ahmet Gülal, ERS Gümrük’te işe başlamış ve tek tek TMSF tarafından kayyum atanan şirketlerin gümrük işlerinin ERS Gümrük’e geçmesini sağlamıştır.

ERS Gümrük firmasının sahibi Ersin Oturak da @ERSNOTURAK bu gaspın gerçekleşmesi için Naksan Plastik’de çalışan Esra Nakiboğlu ve Enis Sarılarlı ile birlikte çalışarak Naksan Plastik’in usulsüzce Kimpack Plastik olmasını sağlamışlardır.
Naksan Plastik gaspı için Lütfi Abay @LutfiAbay , Hasan Yeşildağ’a komisyon ödemiştir. Hala ERS Gümrük’e komisyon ödemeye devam etmektedir.

Normal hukuk düzenine geçtiğimizde Devlet yetkilileri ile gerçekleştirilen bu gaspı yapanlar, yapanlara yardımcı olanlar, aracılık yapanlar tek tek cezalarını çekeceklerdir.

Gasp edilen bu malların hepsi Nakiboğlu Ailemizin 100 yıla yakın çalışarak emek vererek kazandığımız mallarımızdır. Bu malların gaspına seyirci kalmayacak, hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanmak suretiyle gasp edenlerden ileride geri alacağız.

Birileri şimdilik mallarımızı devlet eliyle geçici olarak ellerinde tutabilir. Ancak Nakiboğlu ailesi olarak mücadelimize sonuna kadar sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Yapılan bu hukuksuzluklar karşısında bize sürekli önemli bilgiler ihbar edilmektedir.

Hukuksuzluğa uğradığımızı düşünen kişilerin vermiş olduğu bilgiler, davalarımızı takip eden avukatlarımızın edindiği bilgiler ışığında yaşanan süreç ile ilgili bu yazı serisi hazırlanmıştır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.