Ana Sayfa Haberler Erdoğan yine ‘sabır’ istedi: ‘Bir de utanmadan sıkılmadan ‘İşsizlik var’ diyorlar, ne...

Erdoğan yine ‘sabır’ istedi: ‘Bir de utanmadan sıkılmadan ‘İşsizlik var’ diyorlar, ne işsizliği ya?’

58
0

AKP’li Recep Tayyip Erdoğan, ‘işsizlik’ iddialarını reddetti. Erdoğan, “Hükümete geldiğimizde, demokrasisi zayıf, ekonomisi güdük bırakılmış bir Türkiye devraldık.” dedi. Vatandaşlardan bir kez daha ‘sabır’ isteyen Erdoğan, “Bir de utanmadan sıkılmadan diyorlar ki, işsizlik var. Ne işsizliği ya?” ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos 1922-2022 Büyük Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri Kütahya Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Vatandaşlardan yine ‘sabır’ istedi. “Biz Tarım Kredi Kooperatifleri ile vatandaşa daha ucuz ürünler satmaya başladık. Bu artarak devam edecek. Market sayısını 3 bine çıkaracağız. Vatandaşım ucuz ürün almaya devam edecek. Biraz sabır ve daha çok destek istiyorum.” diyen Erdoğan, işsizlik iddialarını da reddetti. Erdoğan’ın açıklamalarından kayda değer bölümler şöyle:

AVRUPA’DA RAFLAR BOŞ…

Son dönemde milletimizin canını yakan bazı sıkıntılar var ama bu dünyanın da sorunu. Tüm gelişmiş ülkelerin böyle bir sorunları yokmuş gibi davrandığına bakmayın. Bak doğalgaz bulamıyorlar… Marketlerin rafları Avrupa’da boş.

2053 VİZYONU OLUŞTURUYORUZ

2053 vizyonumuzu oluşturuyoruz. 2071 idealimiz gelecek, içinde bulunduğumuz asrı Türkiye Yüzyılı haline getirmekte kararlıyız. Bir asır önce Büyük Taarruzu ve ülkemizi nasıl istiklale kavuşturduğumuzu konuşmuştuk. Türkiye’yi bu günlere getirdiğimizi konuşmuştuk. Yaptığımız yatırımlara, eserlerle, hizmetlerle Kütahya’nın da çehresini değiştirdik. 20 yılda Kütahya’ya toplamda 26 milyar liralık yatırım yaptık. Bunu biz yaptık.

UTANMADAN ‘İŞSİZLİK VAR’ DİYORLAR, NE İŞSİZLİĞİ YA?

Bay Kemal diyor ya ‘Ne verdin’ diye… Kütahyalı çiftçilerimize toplamda 1.5 milyar tutarında tarımsal destek verdik… Bir de utanmadan sıkılmadan diyorlar ki, ‘İşsizlik var.’ Ne işsizliği ya?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.