Ana Sayfa Dünya Kobe Bryant davasında karar verildi

Kobe Bryant davasında karar verildi

74
0

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın kaza fotoğrafları için dava açan eşi Vanessa Bryant, rekor tazminat kazandı.

Efsane basketbolcu Kobe Bryant’ın hayatını kaybettiği kazada enkaz alanında çekilen fotoğraflar için açılan davada Vanessa Bryant, belediyeden rekor tazminat kazandı.

Bryant’ın 9 kişinin öldüğü kaza bölgesinde çekilen fotoğraflara ilişkin açtığı davada mahkeme, ABD’nin California eyaletine bağlı Los Angeles Country Belediyesi aleyhine tazminata hükmetti.

Mahkeme, polis ve itfaiyecilerin helikopterin düştüğü bölgede çektikleri fotoğrafların ailede duygusal zarara yol açtığı gerekçesiyle Bryant’a 16 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi.

“KOCAMI VE KIZIMI ESKİ HALLERİYLE HATIRLAMAK İSTİYORUM”

Byrant, ifadesinde, çocuklarının ve kendisinin, fotoğrafları sosyal medyada görme korkusuyla yaşadıklarını belirterek büyük stres altında olduklarını vurguladı.

Fotoğrafların kendisi ve ailesine zarar verdiğini ifade eden Bryant, “O fotoğrafları görmek istemiyorum. Kocamı ve kızımı eski halleriyle hatırlamak istiyorum” dedi.

Öte yandan, mahkeme, aynı kazada eşini ve çocuğunu kaybeden Chris Chester’in de 15 milyon dolar tazminat alacağını duyurdu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.