Ana Sayfa Haberler “Saray ve AKP, 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık iddiasını doğruladı”

“Saray ve AKP, 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık iddiasını doğruladı”

61
0

‘3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilecek’ iddiasının Saray ve AKP’den önemli iki isim tarafından doğrulandığı ileri sürüldü. Cumhuriyet gazetesi yazarı Tuncay Mollaveisoğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, ‘Saray’dan ve AKP Genel Merkezi’nden çok önemli iki isme bu iddiayı doğrulattığını’ aktardı.

Vatandaşlık verilen Suriyeli sığınmacı sayısının 1,5 milyona yaklaştığını iddia eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, önceki gün yaptığı açıklamada, “Hedef, seçimlere kadar 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermekmiş.” iddiasında bulunmuştu.

Tuncay Mollaveisoğlu bugünkü köşesinde ‘Sahte seçmen ve kol saati…’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Eskiden mahkeme kararına bağlı olan ve güçlükle gerçekleştirilen ad soyad değişikliğinin e-Devlet’ten artık kolayca yapılabildiğini belirten Mollaveisoğlu, “Peki bu düzenlemeye neden ihtiyaç duyuldu? İsim değişikliği, mahkeme süreci kaldırılarak internetten başvuru yolu ile neden kolay hale getirildi?” ifadelerini kullandı.
Konuya ilişkin Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile konuşmasını aktaran Mollaveisoğlu, seçimlere kadar 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilecek iddiasını sorduğu Özdağ’ın ‘Saray’dan ve AKP Genel Merkezi’nden çok önemli iki isme bu iddiayı doğrulattığını’ aktardı.

Mollaveisoğlu’nun yazısından ilgili bölümler şöyle:

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile konuştum…

Özdağ’a, ‘Seçimlere kadar 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verilecek’ iddiasının kaynağını sordum. ‘Saray’dan ve AKP Genel Merkezi’nden çok önemli iki isme bu iddiayı doğrulattığını’ söyledi Özdağ ama kaynağı açıklamadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, oy kullanacak Suriyeli sayısının 120 bin olduğunu söylemişti.

AKP elitlerinin verdiği rakamlar TÜİK’in enflasyon oranları kadar inandırıcı…

Ancak gerçeği bilmek de mümkün değil… Özdağ, ‘Sandıklarda milyonlarca Suriyeli ile oy kullandığımızda hakikati göreceksiniz’ dedi…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.