Ana Sayfa Dünya Uyuşturucu testinin sonuçları açıklandı

Uyuşturucu testinin sonuçları açıklandı

66
0

Finlandiya’da katıldığı bir partide arkadaşlarıyla dans ederken çekilen görüntülerinin sızdırılmasının ardından eleştirilerin odağı olan Başbakan Sanna Marin’in uyuşturucu testinin sonucunun negatif çıktığı açıklandı. Marin’in yasa dışı bir madde kullanmadığı tespit edildi.

Fin YLE yayın kuruluşunun hükümet açıklamasına dayandırdığı haberine göre, Marin’e, 19 Ağustos’ta yapılan uyuşturucu testinin sonucu çıktı. Açıklamaya göre, yapılan testte Marin’in yasa dışı bir madde kullanmadığı tespit edildi.

Marin’in uyuşturucu testinin ücretini kendi cebinden ödediği belirtilen açıklamada, testle ilgili detaylı bilgi almak isteyen basın mensuplarının başbakanlıktan bilgi isteyebileceği kaydedildi. Açıklamada test sonucunun, özel bir sağlık şirketinde görevli iş sağlığı hekimi Paavo Halonen tarafından onaylandığı ifade edildi.

BAŞBAKAN’IN SIZDIRILAN GÖRÜNTÜLERİ

Marin’in milletvekili Ilmari Nurminen ve medya sunucusu Tinni Wikström dahil ünlü Fin simalarla eğlendiği videolar, sosyal medyada yayımlanmıştı. Sızdırılan görüntülerde, Marin’in arkadaşlarıyla “çılgınca” dans etmesi ve şarkı söylemesi, arka planda insanların “kokain” diye bağırması dikkati çekmişti.

Marin’in koalisyon ortağı Merkez Partisinden Fin milletvekili Mikko Karna, görüntüler üzerine Twitter’dan Marin’i uyuşturucu testi yaptırmaya ve sonuçları halka açıklamaya çağırmıştı. Başbakan Marin, düzenlediği basın toplantısında, kendini “yasal koruma” için uyuşturucu testi yaptırdığını açıklamıştı. Arkadaşlarıyla alkol aldığını vurgulayarak uyuşturucu kullanmadığını belirten Marin, yasa dışı bir şey yapmadığını söylemişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.