Ana Sayfa Gündem Süleyman Soylu’dan Sedat Peker’e: Niye yargılanacağız kardeşim…

Süleyman Soylu’dan Sedat Peker’e: Niye yargılanacağız kardeşim…

61
0

Mafya-siyaset-uyuşturucu ağındaki AKP’liler: Bakan Süleyman Soylu’dan ‘niye yargılanacağız kardeşim’ çıkışı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Silivri’de yaptığı konuşmada, muhalefetin mafya-siyaset-uyuşturucu ağında adı geçen AKP’lileri işaret ederek “yargılanacaksınız” çıkışlarına yanıt verdi. Soylu, “Niye yargılanacağız kardeşim” dedi.

Mafya-siyaset-uyuşturucu ağındaki AKP’liler: Bakan Süleyman Soylu’dan ‘niye yargılanacağız kardeşim’ çıkışı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Silivri’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunduğu sırada dikkat çeken ifadeler kullandı.

Soylu, organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla yargılanan Sedat Peker’in, mafya-siyaset-uyuşturucu ağında AKP’li isimlerin adını geçirmesinin ardından muhalefetin “yargılanacaksınız” çıkışlarına yanıt verdi.

Soylu, “Son zamanlarda ‘yargılanacaksınız’ diyor. Niye yargılanacağız kardeşim? Yargıladınız Adnan Menderes’i siz astınız. CHP kadroları ve İnönü’nün kendisi asmıştır. Amerika ve Avrupa ile ortak şekilde astırdılar” dedi.

MAFYA-SİYASET-UYUŞTURUCU AĞINDAKİ İFŞAATLAR

Sedat Peker, geçen sene başladığı ifşaatlarında çok sayıda AKP’li ve iktidara yakın isimlerin uyuşturucu ve kara para aklama ağında olduğuna dair iddialarda bulunmuş ve belgeler de paylaşmıştı.

Peker, Soylu başta olmak üzere AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın yurtdışından gelen uyuşturucuyu kontrol eden isimler olduğunu iddia etmişti.

Öte yandan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, katıldığı televizyon programlarında, “Sedat Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine bilgi verdiğini açıklamıştı.

Muhalefet ortaya çıkan iddialar ve belgeler üzerine AKP’li isimleri işaret ederek “yargılanacaksınız” çıkışları yapmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.