Ana Sayfa Gündem Mustafa Sandal’dan AKP Grup Başkanvekili Tunç’a: Soru sormam mı zorunuza gidiyor?

Mustafa Sandal’dan AKP Grup Başkanvekili Tunç’a: Soru sormam mı zorunuza gidiyor?

160
0

Şarkıcı Mustafa Sandal ile AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, ‘vatandaşlık verilen Suriyeli sayısı’ tartışması üzerinden sosyal medyada birbiriyle atıştı.

Şarkıcı Mustafa Sandal, kişisel Twitter hesabında Türk vatandaşlığı verilen Suriyelilerle ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın paylaştığı verilere dikkati çekti; aradaki uçuruma tepki gösterdi.Sandal, “#SuriyelilerOyKullanmasın” etiketini kullandığı mesajında şunları kaydetti:

“Sayın Soylu ‘200 bin Suriyeli’ye vatandaşlık verildi, 120 bini oy kullanacak’ dedi. Sayın Özdağ ise, ‘1 milyon 476 bin 368 kişi’ dedi.

Soru 1: Hangisi doğru?

Soru 2: Kendi ülkesinde geleceği için mücadele etmeyenler, evlatlarımızın yarınına mı karar verecek? Pes.”

AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ TUNÇ’TAN YANIT

Sandal’ın bu paylaşımına AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç’tan yanıt geldi.

Şarkıcının mesajını alıntılayan Tunç, “Devletin İçişleri Bakanının verdiği rakam ile, yalanı meslek haline getirmiş birisinin yalanını kıyaslayarak bu soruyu sorabiliyorsun ya. Ne diyelim, ‘sanatçı’ olmak yetmiyor” dedi.

SANDAL: SORU SORMAM MI ZORUNUZA GİDİYOR?

Sandal’ın buna tepkisiyse şöyle oldu:

“Sn. Tunç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının bu kadar kolay bir şekilde Suriyelilere verilmesi zorunuza gitmiyor da benim soru sormam mı zorunuza gidiyor? Yoksa size göre bu ülkenin sanatçısının da vatandaşının da size soru sorma hakkı yok mu?” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.