Ana Sayfa Gündem “Böyle ‘terör örgütü’ mü olur? 120 bin insan içeri atıldı, 28 bin...

“Böyle ‘terör örgütü’ mü olur? 120 bin insan içeri atıldı, 28 bin aileye baskın yapıldı, bir tane kör tabanca bile çıkmadı…”

178
0

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık, Gülen Hareketi’ne neden terör örgütü denemeyeceğini net bir dille izah etti. Terör örgütü denmesinin uluslararası insan hakları literatürüne aykırı olduğunu söyleyen yazar, “Kardeşim, siz 120 bin tane insanı içeri atmışsınız. 28 bin tane aileye baskın düzenlemişsiniz. Peki bu baskın düzenlediğiniz ailelerde bir tane kör tabanca var mı? Yakalandı mı, var mı? Bir tane bile yok.” dedi.

İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık ve gazeteci Ruşen Çakır’ın Medyascope TV Youtube kanalında yayınlanan programda Türkiye’de İslamcılığın durumunu değerlendirdi. “Türkiye’de İslamcılıktan geriye ne kaldı?” sorusuna yanıt aradı.

120 BİN İNSANI İÇERİ ATMIŞSIN, BİR TANE KÖR TABANCA BİLE ÇIKMAMIŞ

İki ismin karşılıklı değerlendirmelerde bulunduğu programda Eliaçık, Gülen hareketine terör örgütü, takipçilerine de terörist denilmesini eleştirdi.

Eliaçık, şöyle konuştu: “Cemaat denilen, Fethullah Gülen’in etrafında toplanan gruba bence Fethullahçı Terör Örgütü denmesi uluslararası insan hakları literatürüne aykırı. Cemaat diyebilirsiniz, ajan bir grup diyebilirsiniz. İşte buradaki bilgileri iş birliği yaptığı Amerika ile CIA ile beraber çalışıyor okullarda dünyanın her yerinde diyebilirsin. Ama Fethullahçı terör örgütü demen için uluslararası terör tanımına girmesi lazım. Mesela, bir tane soru bunu berhava eder, tek bir soru. Denir ki; kardeşim, siz 120 bin tane insanı içeri atmışsınız. 28 bin tane aileye baskın düzenlemişsiniz. Peki bu baskın düzenlediğiniz ailelerde bir tane kör tabanca var mı? Yakalandı mı, var mı? Bunların devletin envanteri dışında kendilerine ait bir silahları var mı? Bir tane bile yok.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.