Ana Sayfa Haberler Babacan’dan Bahçeli’ye çağrı: Karar ver siyaset mi şiddet mi?

Babacan’dan Bahçeli’ye çağrı: Karar ver siyaset mi şiddet mi?

48
0

DEVA Partisi Karaman İl Başkanı’na MHP teşkilatınca saldırı düzenlenmesinin ardından konuya ilişkin açıklama yapmak yerine DEVA Partisi lideri Babacan’ı hedef alan MHP lideri Bahçeli’ye, Babacan’dan yanıt geldi. DEVA lideri, “Krizlerin ortağı, Karaman il başkanımıza saldıran üyeleri adına özür dileyeceğine dün yine bana sataşmış. Karar versin: Siyaset mi, şiddet mi? Şiddetle iç içe olan siyasetle bizim işimiz olmaz, milletimize havale ediyoruz” deyip yargı sürecinin başladığını söyledi.

Geçtiğimiz Cuma gecesi, DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Burak Demir, birden fazla kişi tarafından darp edildi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, saldırının MHP teşkilatı tarafından gerçekleştirildiğini söylerken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tehditkar ve şiddet içeren dilinin bu olaylara sebebiyet verdiğine işaret ederek “Bir ayağı siyaset bir ayağı şiddet içinde” diye konuştu.

BAHÇELİ, SALDIRININ ARDINDAN BABACAN’I HEDEF ALDI

Babacan’ın açıklamasına dün yanıt veren Bahçeli, “Devası derdine yetmeyen, küçücük ve ipotekli aklıyla partimizi şiddetle bir gösteren selamsız sevimsiz Babacan’ın asıl şiddet ve dehşet faili bölücü terör örgütüne tek kelam edememesi, hatta teröristlere şirinlik taslaması düştüğü çukurun derinliğini göstermesi bakımından ibret verici bir hüsrandır. Bu şahsın muadili ve mukallit benzeri serok Ahmet’in Suriye’de yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimizi istismar eden ayıplı sözleri şahsıyla müsemma olan bozgunculuğa yeni bir misaldir” ifadelerini kullandı.

‘ÖZÜR DİLEYECEĞİNE BANA SATAŞIYOR’

Bahçeli’nin kendisini hedef alan açıklamasına karşı Babacan, bugün şu açıklamayı yaptı:

“Krizlerin ortağı, Karaman il başkanımıza saldıran üyeleri adına özür dileyeceğine dün yine bana sataşmış. Karar versin: Siyaset mi, şiddet mi? Şiddetle iç içe olan bir siyasetle bizim işimiz olmaz, milletimize havale ediyoruz. Yargı sürecinin takipçisi olacağız.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.