Ana Sayfa Ekonomi Konut fiyatları ve kira artışı ile ilgili ev sahibi ve emlakçılara ceza

Konut fiyatları ve kira artışı ile ilgili ev sahibi ve emlakçılara ceza

69
0

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gayrimenkul sektöründeki fiyat artışlarına yönelik çalışma başlatıldığını belirterek, konut satışında elde ettiği geliri doğru beyan etmeyen kişiler ve firmaların tespit edildiğini kaydetti. Ev sahibi ve emlakçılara yöneltilen suçlama ise enflasyona sebep vererek piyasayı olumsuz etkilemek…

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gayrimenkul sektöründe olağan dışı fiyat artışlarına yönelik kapsamlı bir çalışma başlatıldığını açıkladı. Nebati konut satışında elde ettiği geliri doğru beyan etmeyen kişiler ve firmaların tespit edildiğini kaydetti.

SUÇLAMA, ENFLASYONA SEBEP VEREREK PİYASAYI OLUMSUZ ETKİLEME

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakanlığın Risk Analizi Genel Müdürlüğü, kayıt dışı ekonomiyle etkin mücadele kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Bakanlıkça gayrimenkul sektöründe fiyat artışına sebep olan etkenler tek tek inceleniyor. Bu kapsamda suni fiyat artışı yaparak arz talep dengesini bozan, enflasyona sebep vererek piyasayı olumsuz etkileyen, konut satışında elde ettiği geliri doğru beyan etmeyen kişiler ve firmalar tespit ediliyor.

VERGİLERİNİ ÖDEMEYENLERLE İLGİLİ İŞLEM BAŞLATILIYOR

Enflasyonist ortam oluşturan ve vergisel yükümlülüklerini yerine getirmeyen gerçek ve tüzel kişiler hakkında gerekli işlem başlatılması için ilgili kurumlara bilgiler iletiliyor.

NEBATİ: GEREKEN NEYSE YAPACAĞIZ

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Nebati, mali, finansal, tapu ve emlak ilan site verilerinin incelendiğini, analiz ile değerlendirme çalışmalarının kararlılıkla yürütüldüğünü bildirdi.
Nebati, “Gayrimenkul sektöründeki olağan dışı fiyat artışlarını yakından takip ediyoruz, konuyu mercek altına aldık. Gereken neyse yapıyoruz, yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.