Ana Sayfa Dünya Alman otomotiv devinde büyük risk! On binin üzerinde araç geri çağırıldı…

Alman otomotiv devinde büyük risk! On binin üzerinde araç geri çağırıldı…

79
0

Alman otomobil markası Mercedes-Benz, 3 modelini yangın riski nedeniyle geri çağırmaya başlayacak. Şirket, araçların akülerinin şase kablosunun gerektiği gibi çalışmayabileceğini ve bunun da yangın riskine yol açabileceğini bildiren Mercedes’in geri çağıracağı modeller belli oldu. İşte yangın riski taşıyan o modeller…

Alman otomotiv devi Mercedes, Çin’in Devlet Pazar Düzenleme İdaresi’ne geri çekme başvurusu yaptı. Söz konusu işlem 28 Ekim 2018 ile 8 Kasım 2021 arasında üretilen 11.212 GLE SUV ve GLS SUV aracın yanı sıra 3 Eylül 2021 ile 25 Kasım 2021 arasında üretilen 660 EQS aracını kapsıyor. Şirket söz konusu GLE SUV ve GLS SUV araçları 15 Ağustos’tan itibaren geri çağırmaya başlayacak.

Yangın riski endişeleri artırdı

T24’ün haberine göre Mercedes, bu araçların akülerinin şase kablosunun gerektiği gibi çalışmayabileceğini ve bunun da yangın riskine yol açabileceğini bildirdi.

Firma, EQS araçlarının geri çağırma işlemine ise 1 Eylül’den itibaren başlayacak. EQS araçlarının ön ve arka tamponlarında bulunan çekme klipsleri üzerindeki vida dişlerinin şartnamelere uymayabileceği, bunun da güvenlik risklerine yol açabileceği belirtildi.

Mercedes-Benz ayrıca kusurlu parçaları ücretsiz olarak kontrol edip düzeltme veya değiştirme sözü verdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.