Ana Sayfa Gündem Tümör lenf bezlerine sıçradı; tutuklu Hakan Kanat’ın durumu ağırlaşıyor

Tümör lenf bezlerine sıçradı; tutuklu Hakan Kanat’ın durumu ağırlaşıyor

59
0

Tutuklu bulunduğu cezaevinde kansere yakalanan ve geçtiğimiz aylarda ameliyat edilen Hakan Kanat’ın durumunun ağırlaştığı öğrenildi. Eşi Nesli Kanat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Altı ay önce kanser teşhisi kondu, ameliyat oldu. Troid ve tükürük bezleri alındı. Fakat şu anda lenf bezlerinde de kanserli hücrelere rastlandı.” dedi. Kanat, tedavi sürecinde eşinin ‘infazının’ ertelenmesi talebinde bulundu.

15 Temmuz’dan hemen sonra 24 Temmuz 2016’da tutuklanmıştı Hakan Kanat. O günden bu yana cezaevinde. Kırşehir’de, kapatılan bir öğrenci yurdunda müdürlük yaptığı için suçlandı. Yaklaşık 6 ay kadar önce cezaevindeyken kanser teşhisi konuldu.

Ameliyat oldu. Troid bezleri ile tükürük bezleri alındı. Ancak tümörün lenf bezlerine sıçradığı tespit edildi. Hakan Kanat, 3,5 yıl kadar önce de uyku apnesinden ameliyat olmuştu.

Eşi Nesli Kanat, son paylaşımında eşinin durumunun iyi olmadığını anlattı. Şunları söyledi: “Eşim Hakan Kanat troid kanseri hastası. 70 aydır Kırşehir’de tutuklu. Eşime altı ay önce kanser teşhisi kondu, ameliyat oldu. Troid ve tükürük bezleri alındı. Fakat şu anda lenf bezlerinde de kanserli hücrelere rastlandı. Maalesef tekrar ameliyat olabilir. Ben eşimin bu zorlu süreçte cezaevinde yaşamasını istemiyorum. Kanserli hücrelerin farklı bir organa yayılmadan infazının ertelenip, sağlıklı bir ortamda tedavi olmasını istiyorum.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.