Ana Sayfa Dünya ABD’de bir uçak iki pilotla havalandı, tek pilotla indi; yardımcı pilotun ölüm...

ABD’de bir uçak iki pilotla havalandı, tek pilotla indi; yardımcı pilotun ölüm nedeni araştırılıyor

64
0

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Carolina eyaletinde iki pilotla havalanan küçük bir kargo uçağı tek pilotla acil iniş yaptı.

Cuma günü yaşanan olayda acil iniş yapması gereken uçağın pilotlarından birinin uçakta bulunmadığı tespit edildi.

Arama kurtarma çalışmalarının başlatıldığı bölgede yardımcı pilotun paraşüt takmamış cansız bedenine uçağın indiği noktaya yaklaşık 50 km mesafede bir yerleşim yerinde ulaşıldı.

CNN’in haberine göre Wake County acil durum yönetimi sözcüsü Darshan Patel bir basın toplantısı sırasında, yardımcı pilot olduğuna inanılan kişinin cesedinin bir evin arka bahçesinde bulunduğunu belirtti.

Evin sahibinin bahçesinde bir gürültü duymasının ardından arama ekiplerine haber verdiğini sözlerine ekleyen Patel, yapılan çalışmada bulunan kişinin uçağın 23 yaşındaki yardımcı pilotu Charles Hew Crooks olduğunun tespit edildiğini ifade etti.

Patel, Crooks’un cesedine ulaşıldığında paraşüt takmadığını da kaydetti.AP’ye göre pilot, uçağın tekerleklerinden birinin iniş takımlarından koptuğunu bildirdikten sonra acil iniş yaptı. Hafif yaralı olarak hastaneye kaldırılan pilot taburcu edildi.

AP, yardımcı pilotun uçaktan düştüğünü yazdı ancak Darshan Patel, Crooks’un uçaktan düştüğü ya da atladığı konusunun henüz netlik kazanmadığını ve soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.