Ana Sayfa Gündem “İlahi aşk” sona erdi! Erdoğan’ı terketme kararı aldı

“İlahi aşk” sona erdi! Erdoğan’ı terketme kararı aldı

90
0

Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini “Anam, babam, çocuklarım sana feda olsun Erdoğan” diye ifade eden ve ona karşı hislerini “ilahi aşk” olarak açıklayan Ethem Sancak, Doğu Perinçek’in Vatan Partisi’ne katılıyor. Eski AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Sancak, “Biz Amerika’nın desteği ile iktidara geldik” açıklamasından sonra disiplin kuruluna sevk edilmiş, ancak kararı beklemeden AKP’den istifa etmişti.

Tayyip Erdoğan’a hislerini “ilahi aşk” olarak tanımlayan ve aldığı kamu ihaleleriyle de gündeme gelen Ethem Sancak, Doğu Perinçek’in Vatan Partisi’ne katılıyor. Sancak, kendisi için önümüzdeki Salı günü düzenlenecek bir basın toplantısıyla Vatan Partisi’ne katılacak. Gazete Duvar’da yer alan habere göre Sancak’ın aynı zamanda Vatan Partisi heyetiyle gerçekleştirdiği Moskova ziyareti hakkında da bilgi vermesi bekleniyor.

AKP’de Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliği yaparken istifa eden Sancak’ın Vatan Partisi’ne katılma süreci, yaptığı bir açıklama ile başlamıştı.

30 Mart’ta Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen “Türkiye’nin güvenliği ve NATO” adlı konferansa katılan Ethem Sancak, “Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. One minute olayında rest çektik. Batı’nın pranga sistemine kafa tutmaya başladık.” demişti.

Bunun üzerine Sancak AKP’den kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Sancak kararı beklemeden AK Parti’den istifa etmişti. Daha sonra sözlerini yalanlayan Sancak, Gazete Duvar muhabiri Ferhat Yaşar’ın herkese açık toplantıya ‘sızdığını’ ve ses kaydının da ‘montaj’ olduğunu iddia etmişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini “Anam, babam, çocuklarım sana feda olsun Erdoğan” sözleriyle ifade eden Star Medya Grubu’nun sahibi Ethem Sancak, “Erdoğan’ın dürüstlüğünü, yiğitliğini gördüm, gördükçe âşık oldum. Doğrusu solculuk dönemimde Mevlâna ile Şems’in arasındaki aşka anlam veremiyordum. Tanıdıktan sonra gördüm ki böyle bir ilahi aşk iki erkek arasında olabiliyor” açıklamalarıyla gündem olmuştu.

Sancak, katıldığı bir televizyon programında, şirketinin BMC ve Çukurova Grubu’na ait diğer şirketleri satın alması sürecinde yolsuzluk olduğu iddialarını “Bizim alışverişlerimizde hile hurda olmaz” diyerek reddetmişti.

Ethem Sancak, kısaca BMC ve Asis olarak bilinen sadece iki şirketiyle kamudan son 10 yılda 166 ihale almıştı. Söz konusu ihaleler aracılığıyla kamudan Sancak’ın şirketlerinin kasasına yaklaşık 1 milyar 136 milyon TL girdiği biliniyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.