Ana Sayfa Gündem Sedat Laçiner’e cezaevi işkencesi! “Tahliye edileceği gün…”

Sedat Laçiner’e cezaevi işkencesi! “Tahliye edileceği gün…”

69
0

15 Temmuz sonrası AKP rejimince başlatılan soykırım kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan eski Çanakkale 18 Mart Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in tahliye edileceği gün afaki bir kararla verilen disiplin cezası nedeniyle serbest bırakılmadığı ortaya çıktı. Skandalı Fehmi Koru yazdığı bir yazıyla duyurdu.

İşte Fehmi Koru’nun yazısının ilgili bölümü:

‘İki konu: İlki, Fenerbahçe taraftarı.. Diğeri, cezaevinden çıkması engellenen bir bilim insanı…’ başlıklı yazı kaleme alan Koru, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile ilgili hukuksuzluğu duyurdu.

“4 AY DAHA CEZAEVİNDE KALACAK”

Koru, “Yatması gereken süre kadar cezaevinde kaldı ve geçenlerde serbest bırakılması bekleniyordu. Öğrendiğime göre, tam tahliye edileceği gün, kendisinin sebep olmadığı bir gerekçe ileri sürülerek, disiplin cezasına çarptırılmış… Dört ay daha yatacakmış…” ifadeleri kullandı.

Koru ‘Bildiğim tek şey, bu son dört aylık cezalandırmanın, hem kendisi hem de yakınlarına, şimdiye kadar yattığı yıllardan çok daha ağır gelme ihtimalidir. Bir yararı olacak mıdır bilmesem de, ilgili kurumdan, bu cezayı kaldırmasını beklediğimi duyurmak isterim.’ dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.