Ana Sayfa Haberler “Sağlık sorunu sebebiyle istifa” furyası MHP’ye de sıçradı! Devlet Bahçeli’yi tereketti…

“Sağlık sorunu sebebiyle istifa” furyası MHP’ye de sıçradı! Devlet Bahçeli’yi tereketti…

59
0

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğinden 14 Ekim 2021’de istifa eden Hamit Kocabey, MHP Genel Başkanı Hukuk Danışmanlığı görevinden de istifa ettiğini duyurdu.

MHP kontenjanından Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğine ilk olarak 2017’de gelen ikinci kez de 26 Mayıs 2021 seçilen ve 14 Ekim 2021’de bu görevinden istifa eden Hamit Kocabey istifasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile olan fotoğrafını paylaşmış ve istifa kararını Devlet Bahçeli ile yaptığı istişare sonunda aldığını söylemişti.

İstifasıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atılan Hamit Kocabey ile ilgili en çok konuşulanlardan biri de, bir dava kapsamında tutuklu bulunan bir kişinin serbest bırakılması için hakime baskı yaptığı yönündeki iddiaydı.

Hamit Kocabey, daha sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve partinin hukuk danışmanlığına getirilmişti. Kocabey’in partisindeki görevinden de istifa ettiği belirtildi.

Kocabey, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli dostlar; uzun bir süre kamu hizmeti ve siyaset ile iştigal ettik, sağlığımızı ikinci plana attık, kronik sağlık sorunları ve tedavi süreci nedeniyle MHP’deki görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Saygılarımla…”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.