Ana Sayfa Gündem Nurettin Canikli ve yağma çetesinin şeması çizildi!

Nurettin Canikli ve yağma çetesinin şeması çizildi!

49
0

15 Temmuz sonrası el konulan holdingleri hortumlayan AKP’li Nureddin Canikli ve ekibinin uzun süredir peşinde olan Metin Cihan, çalışmalarını bir tek şemada topladı. Sosyal medya kullanıcıları da bu şemaya ve örgüte isim yarışına girdi.

Gazeteci Metin Cihan, sosyal medya hesabından Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş bir vurgun, yağma ve talanı deşifre etti.

Edindiği bilgi ve belgeler ışığında Cihan, AKP’li eski bakan Nureddin Canikli’nin 15 Temmuz sonrası kayyum marifetiyle el konulan şirketlerin içini nasıl boşalttığını gözler önüne serdi.

SUSTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Koza, Boydak, Kaynak ve Dumankaya gibi dev holdinglere kayyum olarak atanan Canikli’nin danışmanı, şoförü ve yakınlarının bu şirketleri nasıl soyduğunu delilleriyle ortaya döküldü.

Cihan, bu organize işin başında da AKP’li Canikli’nin olduğunu belirtiyor.

Canikli’nin başvurusu üzerine Cihan’ın hesabına, kısa süre önce kısıtlama getirildi.

Pes etmeyen Cihan, sadece Twitter’dan yaptığı bilgilendirmeyi Youtube ve Instagram’a da taşıdı.

Cihan son olarak da anlattığı vurgunun şemasını çizdi. Kim kimle çalışıyor, kim nereleri hortumluyor…

Cihan şemayı, “Canikli merkezli Palmiye şebekesini olabildiğince sadeleştirerek göstermeye çalıştım. Bu yalnızca yeterince araştırıp belgeleyebildiğim kısım. Görseldeki istisnasız tüm bilgilerin, ilişkilerin ve para transferlerinin belge ve görüntülerini ‘Canikli Dosyası’ etiketiyle paylaşmıştım” notuyla paylaştı.

Canikli’nin bakanlığı döneminde, Kaynak Holding’deki 150 milyon dolarlık vurgunu gündeme getiren TMSF eski yöneticisi Gelecek Partili Abdullah Güzeldürger de paylaşımı alıntılayarak, “Casa de Papel in MB Soygun planına benziyor. Buna bir isim koymak lazım. Ne diyelim ? Önerileri alalım” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.