Ana Sayfa Haberler MHP’li Sermet Atay’ın “fuhşa aracılık etmekten” yargılandığı ortaya çıktı

MHP’li Sermet Atay’ın “fuhşa aracılık etmekten” yargılandığı ortaya çıktı

62
0

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Gaziantep Milletvekili Sermet Atay’ın, “fuhşa aracılık etmek” suçundan yargılandığı ortaya çıktı. Atay’ın Gaziantep’te hâkimler ve savcılar için bağ evlerinde “kadın ayarladığı” iddia ediliyor.

Sürgündeki gazetecilerden biri olan Cevheri Güven, sosyal medya hesabından yayınladığı bir videosunda Gaziantep şehrinde yaşanan bir skandalı anlattı. Güven’in iddiasına göre MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve 27. dönem Gaziantep milletvekili Sermet Atay, mafya babalığı yaptığı dönemde “fuhşa aracılık etmek” suçundan dolayı soruşturma geçirdi.

Güven’in iddiasına göre Atay, hâkim ve savcılara bağ evlerinde “kadın ayarlıyordu”. Ancak soruşturma daha sonra kapatıldı. Devam eden süreçte ise Atay, MHP’den milletvekili oldu.

Güven’in ifşasının ardından Sermet Atay da sosyal medya üzerinden iddiaları yalanladı. Güven için hakaret içeren ifadeler kullandı. Bunun üzerine de Güven, iddialarını destekleyen bir belge paylaştı. Güven’in sosyal medyadan paylaştığı belgeye göre Atay, 2010 yılında soruşturma geçirmiş.

TR724’te yer alan habere göre Cevheri Güven, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sermet Atay’ın fuhşa aracılık etmekle suçlandığını açıkladı. Sermet Atay’ın galiz küfürler ederek bu iddiayı yalanlaması üzerine Güven, mahkeme evrakını yayınladı. Sermet Atay, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, fuhşa aracılık ve yer temin etmek’le suçlanıyor.

Gazeteci Cevheri Güven, ‘Mafya devlet yetkililerini rehin aldı’ adlı son videosunda Gaziantep’te yaşanan bir skandalı gündeme getirmişti. Söz konusu videoda Sermet Atay’ın da adı geçiyordu. Gaziantep’te mafya babalığı yaptığı dönemde Atay’ın ‘fuhşa aracılık etmek’ten soruşturma geçirdiğini söyledi. İddiaya göre savcılara ve hakimlere bağ evlerinde kadın ayarlıyordu. Daha sonra o soruşturmanın üzerinin de kapatıldığını anlattı. Ardından da Sermet Atay’ın MHP milletvekili olduğunu söyledi.

Sermet Atay söz konusu iddiaları yalanladı. Cevheri Güven için galiz ifadeler kullandı. “İddiaların tamamı hayal ürünü ve karalamaya yöneliktir. İftirasını ispat etmeyen şerefsizdir! diyeceğim ama sizde şerefin kırıntısı dahi yoktur.” yazdı.

Bunun üzerine Cevheri Güven, Sermet Atay’ın ‘fuhşa aracılık ve yer temin etmekten’ yargılandığı davanın belgesini yayınladı. Tensip zabtına göre dava Gaziantep 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılmış. Sanıklar arasında Sermet Atay da bulunuyor. Mağdurlar ise 4 yabancı uyruklu kadın…

Cevheri Güven, “MHP milletvekili Sermet Atay, son videomdaki iddiaları kendine yakışan ağzı bozuklukla yalanladı. Belge konuşsun o zaman. Yabancı uyruklu kadınların pasaportlarını alarak fuhuşa zorladığına, fuhuşa aracılık ve yer temin etmeden yargılandığına ilişkin belgeyi yayınlayayım.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.