Ana Sayfa Gündem Kayyım hırsızlığının böylesi: Kapıdaki Mercedes’i bile parçalayarak sattılar…

Kayyım hırsızlığının böylesi: Kapıdaki Mercedes’i bile parçalayarak sattılar…

61
0

Türkiye’de muhteşem bir başarı hikayesinin nasıl inanılmaz bir çökme olayına dönüştüğünü anlatan gazeteci Adem Yavuz Arslan, şirketi yağmalanan bir iş insanının aracının başına gelen trajikomik olayı paylaştı.

15 Temmuz ile birlikte Türkiye’de kayyım, KHK ve OHAL başta olmak üzere hukuk devletlerinde yeri olmayan uygulamalar rutin haline geldi.

Hükumet, istediği kişiyi sorgusuz sualsiz işinden attı. İstediği iş insanının malına el koydu. İstediği kişilerinde özgürlüğünü elinden aldı.

Hukuksuz uygulamalar aradan geçen 6 senede aralıksız devam etti. Ülke polislerin uyuşturucu taciri olduğu, savcıların çete yönettiği bir ülke haline geldi.

Son bir yılda AKP hükumeti ve Erdoğan’ın güç kaybetmesiyle korkunç yağma düzeni su yüzüne çıkmaya başladı.

Nureddin Canikli üzerinden Türkiye’nin yüz akı şirketlerin nasıl hortumlandığı artık herkesin malumu.

KİMDEN ÖĞRENDİ ACABA

Bir yağma olayını da gazeteci Adem Yavuz Arslan sosyal medya hesabından anlattı. Arslan şunları kaydetti: “Dün ‘fetöborsası’ mağduru bir işadamı ile uzun uzun konuştum. Muhteşem bir başarı hikayesi inanılmaz bir çökme olayına dönüşmüş. RTE’nin oligarkları dosyayı kapatmak için inanılmaz şeyler talep etmiş. Şirketi yağmalamışlar. Kapıdaki Mercedesi bile parçalayıp satmışlar.

Şaka gibi ama değil. Adamın aracını doğrudan satamadıkları için parçalayıp satmışlar. Dahası işadamı ile ilgili şikayeti yapan kişi hırsızlık yaparken yakalanmış, kamera kaydı olan birisi. Hırsızlık yaparken yakalanınca ‘fetöcü ihbarı’ yapmış. Kimden öğrendi acaba bu yöntemi!”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.