Ana Sayfa Gündem Uyuşturucu baronu savcı ve çetesi “FETÖ borsa”sı da kurmuş! 3 milyon TL...

Uyuşturucu baronu savcı ve çetesi “FETÖ borsa”sı da kurmuş! 3 milyon TL toplamışlar…

60
0

Adana’da uyuşturucu çetesine liderlik yaptığı tespit edilen Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın aynı zamanda ‘FETÖ borsası’ kurarak hakkında soruşturma olan 9 kişiden 3 milyon lira aldığı iddia edildi.

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapan şebekeye yönelik Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda, çetenin lideri olduğu tespit edilen Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’la ilgili yeni iddialar ortaya çıktı.

Savcı Yarbaş’ın Gülen cemaatine yönelik soruşturmalarda adı geçen kişilerden tehditle para alınmasının yöntemi olan ‘FETÖ borsası’ oluşturduğu da belirlendi.

‘3 MİLYON ALMIŞLAR’

Ele geçirilen WhatsApp mesajlarında Osman Yarbaş’ın, polis memuruna ‘FETÖ üyesi olma’ suçlaması ile soruşturma başlatılan ve kovuşturma yapılmasına yer olmadığı yönünde karar verilecek olan kişilerin bilgilerini atarak para istedikleri belirlendi. Örgüt üyelerinin yabancı kişilerin üzerine alınmış GSM hatlarından bu kişileri arayıp para istediği ortaya çıktı.

Örgüt üyelerinin hakkında soruşturma başlatılan kişileri arayarak, ‘Hakkınızda “FETÖ” suçlamasıyla dosyanız bulunuyor. Eğer 500 bin lira verirseniz kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek’ dediği ve örgüt üyelerinin parayı almasıyla Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın kovuşturmaya yer olmadığına dair kararları imzaladığı belirlendi. Örgütün bu şekilde 9 kişiden 3 milyon lira para aldığı tespit edildi.

‘AVUKATTAN PARA İSTEMİŞLER’

Örgüt üyelerinin, hakkında soruşturma başlatılan bir avukatı da telefonla aradığı ortaya çıktı. Örgütün telefonla aradığı ve para istediği avukatın ise Adana Cumhuriyet Başsavcısının yanına giderek yaşananları aktardığı, bunun üzerine Başsavcının dosya savcısı Osman Yarbaş’ı yanına çağırdığı, Yarbaş’ın ise ‘Benim böyle bir bilgim yok’ diyerek odadan çıktığı belirtildi. Avukatın şikayetinin ardından örgüt üyelerini telefonla arayan Cumhuriyet Savcısı Yarbaş’ın ‘Avukatı aradığınız sim kartı kırıp yok edin’ diyerek avukatı bir daha örgüt üyelerinin aramamasını istediği öne sürüldü.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.